18 лютого 2016 року Надвірнянська районна рада підтримала звернення до Верховної Ради України та Президента Петра Порошенка із закликом не ухвалювати змін до Конституції, які передбачають особливий порядок місцевого самоврядування на окремих територіях Луганської і Донецької областей. Проект рішення під час сесії зачитав голова фракції ВО "Свобода" Сергій Штогрин. За дане звернення проголосували 31 депутат.

Як зазначив свободівець, дане рішення влади не приведе до відновлення українського суверенітету над окупованою частиною Донбасу. «Згідно з Мінськими угодами, закріплення в Конституції "особливого статусу" для окупованої частини Донбасу узаконить надання їм автономії значно ширшої навіть за ту, яку мала АР Крим. Узаконюючи "особливий статус" окупованих територій Донбасу, – це приниження української нації і плювок на могили всіх загиблих героїв.»

У зверненні розповідається, що надання особливого статусу окупованим територіям Донбасу не має нічого спільного з реформою децентралізації і прямо суперечать статті 2 Конституції України, яка визначає, що Україна є унітарною державою. Зміни до цієї статті Основного Закону може бути ухвалено виключно на всеукраїнському референдумі за участі всіх громадян України.

«Наголошуємо, що зміна Конституції – суверенне право українців, і вона не може відбуватися під диктовку агресора та з ігноруванням волі народу. Закликаємо Президента і парламентську коаліцію припинити ганебний конституційний шантаж та приниження української нації. Рано чи пізно Україна обов'язково поверне окуповані території Донбасу і Криму. Але не на умовах, нав'язаних Путіним. А на умовах, які відповідають нашим національним інтересам. Це єдиний шлях до припинення війни та досягнення справжнього миру.» - наголосив голова фракції ВО «Свобода» Сергій Штогрин.

Дане звернення, за підтримки депутатів, опублікують у місцевих ЗМІ.

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити