19 лютого на Надвірнянщині відзначили другу річницю Революції Гідності та вшанували подвиг Героїв Небесної Сотні. Захід розпочався пішою ходою від будинку Просвіти, де розміщувався районний Штаб Національного спротиву під час Революції Гідності до меморіальної дошки Героям Небесної Сотні. Очолили колону ліцеїсти Прикарпатського військово-спортивного ліцею. Йдучи вулицями міста учасники вигукували патріотичні гасла: «Слава Україні! – Героям Слава!», «Україна понад усе!», «Герої не вмирають!»

Вшанувати пам'ять Героїв Майдану прийшли надвірнянські свободівці, голова районної ради Іван Гурмак, депутати міської, районної та обласної ради, бійці російсько-української війни, громадськість.

Керівництво району, міста поклали квіти та запалені лампадки до підніжжя пам’ятного знака. Духовенство відправило поминальну панахиду за Героями Майдану.

Під час заходу ведучі поіменно назвали Героїв Революції Гідності, які загинули на Майдані, серед яких житель селища Ланчин Василь Шеремет. Одночасно з виголошеними іменами на символічне дерево пам’яті студенти розвісили сто ангелів з прізвищами Героїв Небесної Сотні, а присутні згадали їх хвилиною мовчання. Під час заходу надвірнянці ставили біля пам’ятної дошки запалені лампадки. Лунали патріотичні вірші та пісні.

Голова Надвірнянської районної ради, свободівець Іван Гурмак, який під час Революції Гідності координував роботу Штабу Національного спротиву на Надвірнянщині та неодноразово, перебуваючи на Майдані в Києві, тримав оборону на барикадах, брав участь в численних акціях протесту на непокори, пікетуваннях держустанов та судів розповів присутнім про один із січневих днів Київського Майдану. «Дуже важкий сьогодні день, важко згадувати ті події тим більш якщо ти був їх учасником і в тебе Революція забрала близьких людей. Ніби пропускаю це все ще раз крізь себе. До сьогодні не можу зрозуміти одного, наскільки режим януковича мав ненависть до людей, щоб так поступати з ними, розстрілювати беззбройних мирних протестувальників, щоб свої посади ставити вище людського життя». Націоналіст закликав пам’ятати події Революції Гідності, всіх Героїв, що стали зараз ангелами-охоронцями України, щоб вони не стали спомином, згадкою так, як пам'ять про вояків Повстанської армії, Січових Стрільців, Героїв Крут, а їхній Чин завжди був для нас прикладом любові та жертовності.

Завершив свій виступ Іван Гурмак словами Провідника української Нації Степана Бандери. «Ніщо не спинить ідею, час якої настав. Кожна революція ділиться на двоє. Перший етап повалення влади, а другий формування нової. Ми доконали тільки перший – факт тому, що ми звалили владу. Кожен з нас має постановити собі за мету завершити другий етап Революції. Основним вимогами Революції Гідності було євроінтеграція, повалення режиму Януковича, перезавантаження влади, люстрація, боротьба з корупцією. Ці питання все ще за нами і дороговказом для кожного з нас має бути Небесна Сотня та Герої російсько-української війни» - наголосив свободівець.

 

 

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»

Додати коментар

Захисний код
Оновити