В неділю, 22 травня в Івано-Франківську відзначили День героїв низкою заходів, серед яких хода ветеранів УПА, панахида за загиблими в національно-визвольній боротьбі та в нинішній російсько-українській війні, марш слави центральними вулицями міста, реконструкція бою між "повстанцями" та "нацистами". До заходу долучилась і Надвірнянська РО ВО «Свобода» на чолі з Михайлом Іваночком, та Надвірнянське районне об'єднання воїнів АТО, головою якого є Олег Туєшин.

Основні урочистості проходили в меморіальному сквері, недалеко від поховань Героїв січових стрільців, майданівця Романа Гурика,та бійців, які загинули в російсько-українській війні.

На урочистостях були присутні ветерани УПА та учасники російсько-української війни.

Священники освятили могили, де поховані січові стрільці та воїни Української галицької армії на яких недавно встановили таблички з прізвищами героїв. За словами міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, це є «відновленням історичної справедливості, адже вказали на хрестах, хто там похований».

У своєму виступі лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок наголосив: «День героїв має відзначатися не тільки локально, в окремих частинах України, в окремих патріотичних середовищах, це має бути загальнонаціональне державне свято».

Олег Куцин, командир легіону Свободи, зауважив: «Хоча досі є багато військових частин, які свої початки беруть не від Української повстанської армії, не від січового стрілецтва, Карпатської січі, а їхнє серце ще лежить в радянській армії, і така армія не здатна повноцінно перемогти ворога, але дух український відроджується в українській армії».

Учасники заходу пройшли маршем слави центральними вулицями від меморіального скверу до міського парку імені Тараса Шевченка. Великий синьо-жовтий прапор несли ветерани, бійці із зони бойових дій, молодь у вишиванках.

До пам’ятника Кобзареві у парку поклали квіти, відзначивши також і річницю перепоховання великого генія Тараса Шевченка.

Пізніше у парку відбулася реконструкція бою між відділом УПА та підрозділом вермахту.

День героїв не являється офіційним святом на честь борців за волю України, його відзначають 23 травня в день вбивства радянськими агентами 1938 року першого голови Організації українських націоналістів Євгена Коновальця, та в найближчі вихідні.

  

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити