У день незалежності нашої країни-побратима Грузії, 26 травня у місті Івано -Франківську в актовому залі ПНУ імені В. Стефаника відбулася прем’єра документального фільму «Брат за брата» режисера Руслана Ганущака. Це друга стрічка франківчанина, яка дебютувала та встигла отримати свою першу нагороду у Чернігові. В основу фільму лягла реальна історія спільної Українсько- Грузинської боротьби проти російської окупації,що точиться на сході України

Презентували фільм його герої, грузинські побратими, бійці полку «Азов» з позивними: «Грюза», «Скорпіон», «Скрипач», крім одного - «Сатани», якого нажаль немає в живих, його представляла дружина Тамара.

Серед глядачів були присутні міський голова, свободівець Руслан Марцінків, депутат Івано-Франківсикої обласної ради, очільник Івано-Франківської обласної організації ВО «Свобода» Василь Попович, голова Надвірнянського районного об'єднання воїнів АТО Олег Туєшин, військовий капелан о.Василь Довганюк та бійці російсько-української війни.

Слова подяки режисеру фільму та грузинським побратимам висловив міський голова Руслан Марцінків: «Ми є дружні народи, у нас спільна мета. Дякую Вам хлопці, що ви пліч о пліч з українцями відстоюєте нашу незалежність. А особливо хочу подякувати присутній вдові Тамарі, адже її чоловік – герой, який віддав життя за свободу нашої держави. У нас спільний ворог – Москва, ворог Грузії та України, яка, як і в минулі роки, хоче нас поневолити. Я вірю, що ми переможемо. Бо ми волелюбні народи , які хочуть мати свою незалежність та жити у своїй незалежній країні. Окремо прийміть подяку від імені нашої громадськості, яка завжди готова підтримати та допомогти. Слава Грузинській нації! Слава Україні!».

Зі словами подяки до присутніх звернувся свободівець Василь Попович: «В різні часи в України та Грузії був один ворог це - Російська імперія, тепер - Путінська імперія. Ваші хлопці воюють тепер за нас , та як наші воювали за Грузію в Абхазії. Згадую слова сотенного упівця Мирослава Симчича, якому 93 роки, 32 з яких він провів у російському поневоленні: «Я думав, що є добрий москаль, але коли потрапив в ув’язнення і спілкувався з простими робочими москалями, москалями-офіцерами, то коли заходила мова за незалежність України, всі вони були однієї думки – такій державі не бути». Дякую Вам, що не боїтесь віддати за нашу землю найцінніше що у вас є – життя!»

По завершенні фільму присутні мали змогу особисто поспілкуватись та висловити слова подяки грузинським побратимам, бійцям російсько- української війни. Слава Україні! Героям Слава!

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»                                                                                                                                

Додати коментар

Захисний код
Оновити