В неділю, 29 травня у селі Гвізд, що на Надвірнянщині, відбувся урочистий захід присвячений Дню героїв України.

Вшанування пам’яті героїв минулого та сьогодення проходило на території греко-католицької церкви Успіння Пресвятої Богородиці під патронатом отця Івана Гедзика. Після святої літургії розпочалися урочистості. До заходів було залучено, як старше покоління, так і дітей. На початку отець Іван зачитав список бійців із села Гвізд, які брали і беруть участь у російсько-українській війні. У виконанні вокального жіночого ансамблю «Союз українок» та місцевого вокального чоловічого ансамблю прозвучали патріотичні та повстанські пісні. Також, наймолодші учасники діти-дошкільнята виконали патріотичний танок з українським стягом.

До урочистостей долучилися надвірнянські свободівці: депутат Івано-Франківської обласної ради волонтер Василь Сенатович та голова Надвірнянського  районного «Громадського Об'єднання Воїнів АТО» депутат міської ради Олег Туєшин.

«Хочу висловити вам слова подяки за те, що у вас така дружня громада в селі, що ви не знехтували таким важливим святом для українців як День героїв, і сьогодні вшановуєте тут їх пам’ять. Від імені бійців дякую вам за волонтерську допомогу, за те, що ви зробили і далі будете робити для наших воїнів. Бо на превеликий жаль війна не закінчилася, вона триває. І якщо ви втомилися від неї, то говоріть про це не тим захисникам, що в окопах сидять, а тим посадовцям, що на печерських лаврах відпочивають. Дякую вам за ваш патріотизм. Нам потрібна наша українська влада і ми обов’язково переможемо! Слава Україні!» - зазначив у своєму виступі Олег Туєшин.

Василь Сенатович звернувся до громади із словами: - «Читаючи історію, дивлячись художні фільми, я завжди думав, а чи змогло б наше покоління відстояти свою українську державність. І коли почалися воєнні дії на Сході України, першими на захист стали добровольчі батальйони, в одному з яких я мав честь побувати. Тоді я побачив, що наш патріотизм не згас і хлопці готові віддати своє життя за українську незалежність. Сьогодні ми вшановуємо пам’ять наших українських героїв, а чому саме в травні: тому що цього місяця загинули найкращі сини України Микола Міхновський, Симон Петлюра, Євген Коновалець. Можливо та чаша травневої біди вже наповнена і у нас з’явилися травневі перемоги. Так, цього року на Євробаченні наша Джамала виборола першість, а нещодавно з російської в’язниці вийшла Надія Савченко. Я надіюся на вашу підтримку й надалі та вірю, що перемога за нами, незважаючи на тяжкість труднощів у боротьбі за неї. Слава Україні та її славним героям!» На завершення за волонтерську співпрацю від імені бійців батальйону «Карпатська січ» Василь Сенатович вручив отцю Івану Гедзику іменну футболку.

Жителі села Гвізд мали змогу ознайомитися із військовою амуніцією та атрибутикою, виставку якої організував Олег Туєшин.

 

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»

Додати коментар

Захисний код
Оновити