Ці слова сказав Провідник ОУН Євген Коновалець, 125 – річчя від дня народження котрого відзначають у ці дні. 14 червня – особлива дата в календарі національної пам’яті. Саме в цей день 1891 року у селі Зашкові що на Львівщині, народився Євген Коновалець, саме з цією яскравою, сильною і харазматичною особистістю пов’язано становлення та остаточне організаційне оформлення українського національного руху.

У 1901 -1909 році навчався в Львівській академічній гімназії. З 1909 – го вивчав право на юридичному факультеті Львівського університету, крім того пройшов ще й повний курс історії України під керівництвом професора Михайла Грушевського. В науці Євген був весь час одним із найкращих учнів. Крім вивчення гімназійних курсів, постійно відвідував студентські гуртки, що займалися поширенням політичних знань. Але основними джерелами української політичної думки для молодого Коновальця були вірші Шевченка і брошура «Самостійна Україна Міхновського». Тому він ще в гімназійні роки активно долучився до розбудови українського національного життя..

Євген Коновалець був одним із небагатьох національних лідерів, діяльність котрих дозволяє стверджувати: «На зорі минулого століття ми заклали основи державності, яку сьогодні обстоюємо та утверджуємо». В умовах польсьської і совеєтскої окупації було створено Українську Військову Організацію (УВО). ЇЇ увагу було зосереджено також на створенні «Просвіти», «Рідної школи», товариства «Сокіл», «Січ», «Пласт». Під проводом Євгена Коновальця УВО працювало задля об’єднання українців у єдину державу.

29 січня – 3 лютого 1929 роцку у Відні на Конгресі українських націоналістів було створено

об’єднану Організацію Українських Націоналістів (ОУН), де головою Проводу обрано полковника Євгена Коновальця.

Одним з організаторів корпусу Січових Стрільців, Української Військової Організаціїї, Організації Українських Націоналістів та Перший Голова Проводу ОУН Євген Коновалець ще при житті став символом національно - визвольної боротьби за Самостійну Соборну Українську Державу. Він займає одне з чільних місць серед борців за волю нації та побудову держави. Він став героїчною постаттю не через свою трагічну смерть, він став лідером нації, що бореться, задовго до цього.

Постать Євгена Коновальця, великого державника, військовика, патріота і борця, для якого не існували приватні інтереси, постать талановитого організатора і людини непохитної волі притягає і завжди притягатиме погляд сучасних і наступних поколінь.

Завжди пам’ятаймо одвічні слова Провідника: «Україна мусить бути єдиною, соборною державою, яка заперечує будь-які прояви сепаратизму і всіма силами треба мурувати єдність наддніпрянців і галичан, негайно творити регулярну Українську Національну Армію».

 

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»                                                                                                                                

Додати коментар

Захисний код
Оновити