14 червня в Надвірнянській центральній районній бібліотеці відбувся захід, присвячений 125-річчю з дня народження національного Героя українського народу, військового і політичного діяча, полковника армії УНР команданта УВО, Голови Проводу Українських націоналістів Євгена Коновальця, та тематична виставка літератури, присвячена його життю та діяльності. Захід відбувся за ініціативи завідувача відділу краєзнавчої літератури Надвірнянської районної бібліотеки Раїси Грушецької. До заходу приєдналися голова Надвірнянської районної ради, націоналіст Іван Гурмак та депутат Надвірнянської міської ради свободівець Євген Луців.

Про життя та боротьбу Євгена Коновальця, про Січових стрільців, Українську Військову Організацію та Конгрес Українських націоналістів розповів свободівець Євген Луців. «Євген Коновалець загинув. Однак його дух живе між українцями. Він допоміг кристалізувати українську державницьку думку, залишаючи заповіт: «Здобудеш Українську Державу, або загинеш за неї!» - завершив свою розповідь словами легендарного полковника Коновальця, свободівець.

Свободівець Іван Гурмак навів паралелі між діяльністю Євгена Коновальця й сучасним захистом національних цінностей і зазначив:

"Особистість Євгена Коновальця можна охарактеризувати латинським висловом "Хочеш миру – готуйся до війни". Чому так, бо будучи політичним діячем, він не прагнув мирних угод, а направляв всі свої сили для створення професійної української армії, що не поступатиметься в обороноздатності. Дивлячись на хід української історії, тогочасні січові стрільці - це теперішні добровольчі батальйони, які завдяки своєму патріотизму, національним поглядам стоять поперек горла владі. Полковник-націоналіст розумів, що без потужної української армії неможливо зберегти соборність нашої держави. Ми бачимо й зараз потребу у свідомих громадянах та вірних своїй державі захисниках. Даний фільм повинен бути продемонстрований в школах та освітніх закладах району, бо в руках наших дітей майбутнє України. Героїчна боротьба українських націоналістів за вільну, незалежну, соборну Україну триває й досі. Мільйони гідних представників української нації поклали своє життя в боротьбі проти віковічного ворога – Московської Імперії. Сьогодні новітні українські герої вкотре виборюють незалежність української держави і соборність українських земель в російсько-українській війні. На прикладі українських націоналістів таких як Євген Коновалець маємо "Здобути Україні волю, або загинути у боротьбі за неї". Дякую організаторам за проведений захід, за те, що берете участь у творенні української національної свідомості громадян."

Також присутні мали змогу переглянути документальний фільм «Жив для України і загинув за неї».

На закінчення масового заходу всі присутні на чолі з отцем Іваном Гедзиком помолилися за невинно убієнного, мужнього патріота, захисника українських інтересів – Євгена Коновальця.

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»                                                                                                                               

Додати коментар

Захисний код
Оновити