5 липня 2016 року у Надвірні ініціативна група мешканців перекрила вулицю Кармелюка, яка є частиною об’їзної дороги міста. Причиною таких рішучих дій став аварійний стан дороги. Через відсутність асфальтного покриття, життя мешканців прилеглих будинків перетворилося на пекло, адже постійний гуркіт автомобілів і стоячий їдкий пил згубно впливають на життєдіяльність людей, особливо страждають діти. Неодноразово громада зверталася до владних структур з вимогою розпочати капітальний ремонт проблемної ділянки дороги, на якій з 1997 року не проводилося жодних ремонтних робіт.

Напередодні акції протесту мешканці повідомили про свої наміри місцеві органи влади проте, посадовці проігнорували дії громади, чим досить обурили надвірнянців.

Не залишилися осторонь даної дорожньої проблеми Надвірнянські свободівці. Зокрема депутат міської ради від фракції "Свобода" Мирослав Гнідик весь час перебував з людьми на перекритті дороги. Пізніше, на місце блокуання приїхав депутат районної ради свободівець Сергій Штогрин.

Поспілкувавшись з громадою, було прийнято рішення припинити блокування дороги. Проінформувавши керівництво районної ради про проведення даної акції, свободівець Сергій Штогрин запросив ініціативну групу мешканців проблемних вулиць на зустріч з представниками облавтодору, яку ініціював голова районної ради свободівець Іван Гурмак.

Вже 6 липня в Надвірнянській районній раді відбувся День депутата під головуванням голови районної ради свободівця Івана Гурмака, який повідомив присутніх про те, в першу чергу необхідно розглянути звернення жителів міста Надвірна з вулиць У. Кармелюка, П. Полуботка, Я. Мудрого, щодо жахливого стану дорожнього покриття даних вулиць.

Від імені громадськості виступив Андрій Терлецький, який зазначив, що даний відрізок дороги протяжністю 7 км., перебуває на балансі облавтодору, однак її стан не відповідає прийнятим стандартам. Оскільки дана ділянка автомобільного руху є об'їзною дорогою міста, нею пересуваються здебільшого вантажні автомобілі вагою понад 40 т. Також Андрій Терлецький оголосив вимоги громади, у разі невиконання яких громада перекриватиме рух транспорту на ТК "БУКОВЕЛЬ":

- включити дану ділянку дороги до загального списку доріг України, що підлягають капітальному ремонту та розпочати капітальний ремонт дорожнього покриття;

- поставити обмеження вантажних перевезень у відповідні дні, а саме святкові та вихідні, також встановити вантажний ліміт для перевезення даною дорожньою ділянкою.

На питання громади, щодо капітального ремонту даної ділянки дороги відповідав заступник начальника служби автомобільних доріг Михайло Новосільський.

"- Керівництво області також стурбоване станом даної ділянки дороги. Однак по області більше 50 доріг потребують капітального ремонту, а коштів для його проведення не має. На даний час можу запропонувати громаді частково відновити дорожнє покриття поблизу прибудинкових територій в кількості 2 км." – розповів Михайло Новосільський.

На пропозицію представника влади громада не погодилася і заявила, що згідна на капітальний ремонт всієї ділянки, а не частково.

В підсумку за дорученням голови районної ради свободівця Івана Гурмака представники громади спільно із заступником начальника служби автомобільних доріг Михайлом Новосільським та районним депутатом свободівцем Сергієм Штогрином виїхали на огляд проблемної ділянки дороги, щоб дійти компромісу у вирішенні проблемного питання. Одночасно депутатом міської ради Мирославом Гнідиком була організована виїзна сесія Надвірнянської міської ради. Так, спільними зусиллями депутати міської, районної ради, представники облавтодору дійшли згоди з громадою, прийнявши наступне рішення: 60-70% фінансування капітального ремонту даної ділянки дороги візьме на себе облавтодор, решту 30-40% коштів профінансує міська та районна рада, також визначили тижневий термін, в який повинні розпочатися ремонтні роботи дороги.

Тепер лишається чекати біля двох тижнів на позитивні зрушення, інакше громада обіцяє  вдатися до більш радикальних методів.

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»  

Коментарі   

0 #1 вул. О. Пчілки 08.07.2016, 10:42
Як приємно бачити, що свободівці згуртовано і спільними зусиллями добиваються поставлених цілей. Приємно, що за Вашої ініціативи, будем надіятися, відбудеться довгоочікуваний ремонт зазначених участків дороги, особливо Кармелюка. Однак, з усією повагою звертаюся до Вас - пане Мирослав Гнідик, Ви депутат не тільки зазначених участків, а ще й вулиці О.Пчілки, жителі якої Вас підтримала на виборах і покладала надії. Ви, ще раз зазначаю з повагою до Вас, чомусь забули про нас. Перепрошую, але вул. Пчілки дещо в гіршому стані, ніж Полуботка. Прошу звернути на це увагу. Дякую!
Цитата

Додати коментар

Захисний код
Оновити