22 липня 2016 року у місті Надвірна відкрився "Центр допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей".

Тут сконцентрують весь спектр послуг, яких потребують військові. Основними завданнями центру є збір та обробка інформації щодо питань і потреб учасників АТО та їх сімей, підготовка пропозицій щодо вирішення проблемних питань бійців, моніторинг у вирішенні питань лікування, реабілітації, соціального захисту, адаптації учасників АТО. Відповідно до покладених завдань центр надає консультативну допомогу учасникам АТО щодо отримання відповідного статусу учасника бойових дій, працевлаштування, отримання освіти, перекваліфікації та інших питань, що стосуються соціального захисту учасників АТО.

У відкритті центру взяли участь голова районної організації ВО "Свобода" депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко, голова районної ради свободівець Іван Гурмак, заступник голови громадської організації "Воїнів АТО" депутат Івано-Франківської обласної ради свободівець Василь Сенатович, районний депутат від ВО "Свобода" Андрій Крицький, бійці-учасники АТО, духовенство, волонтери та громадськість.

До початку відкриття очільник району свободівець Іван Гурмак оглянув приміщення центру та поспілкувалися з бійцями. Він подякував військовикам за їхню жертовність і мирне небо над Надвірнянщиною. Побажав міцного здоров'я, Божого оберегу бійцям і їхнім родинам.

Духовенство УГКЦ та УПЦ КП провели молитву та освятили приміщення Центру.

Від імені бійців виступив голова громадської організації учасників АТО "КРУК" Андрій Лисканюк, який зауважив, що даний центр - це місце зустрічі бійців із владою та громадою. Він наголосив на необхідності співпраці сторін адже, тільки разом, об'єднавши зусилля, можна здолати окупанта.

З привітальним словом до присутніх звернувся заступник голови громадської організації "Воїнів АТО" депутат Івано-Франківської обласної ради, волонтер Василь Сенатович:

"Відкриття даного центру є великою доброю справою для нашого району. Однак я б вніс поправку до назви - "Центр допомоги учасникам російсько-української війни". Чому так…? Бо саме такою насправді є війна і ми знаємо обличчя свого ворога. Сподіваюся що працівники даного центру справедливо вирішуватимуть проблемні питання наших бійців, ставлячи їхні інтереси вищими за будь-які інші. Дуже прикро, що тільки через два роки спільними зусиллями вдалося все таки відкрити даний центр, який є досить важливим для соціальної адаптації бійців. Адже, влада лабіює свої інтереси та нехтує життями наших побратимів. В той час коли на передовій гинуть легендарні бійці такі як "ОСА" з Закарпаття, можновладці святкують перемогу на довиборах, покурюючи кальян у Буковелі. Я впевнений що той хто вже побував на війні ніколи не захоче більше воювати і в нас одне завдання – зберегти цілісність нашої держави, шану та повагу до наших героїв-вояків. Бо не грошима здобувається вільна соборна держава, і не гроші роблять народ нацією, а тільки спільна віра у перемогу над російським окупантом і любов до рідної землі принесуть мир в українські домівки."- зазначив Василь Сенатович.

Слава Україні! Героям слава!

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»

Додати коментар

Захисний код
Оновити