Нещодавно на Косівщині пройшли чергові «Вечорниці для фронту», які ініціювала свободівка голова ГО «Косівський майдан» Ганна Рибчук спільно з благодійним фондом «Свобода. Гідність. Перемога» та благодійною організацією м. Коломиї «Діти милосердя».

Традицію проводити «Вечорниці для фронту» започаткував на Надвірнянщині депутат Івано-Франківської обласної ради, волонтер, свободівець Василь Сенатович. Такі вечорниці проводили в Бурштині, Делятині, Пньові, Молодькові, а тепер «перехідний вареник» поїде в с.Гвізд.

Військовий капелан отець Василь Довганюк подякував косів чанам за їхній труд, неодноразову допомогу, за такі смачні страви і разом з духовними отцями місцевих парафій освятили гуманітарну допомогу.

Націоналіст, Василь Сенатович, з привітальним словом звернувся до косів чан:

«За 2 роки війни наш фонд «Свобода. Гідність . Перемога» здійснив більше 50 поїздок, тому хочу вас запевнити, що не варто слухати скептиків буцімто ці вареники зіпсуються і не доїдуть. Повірте, що саме цих вареників та інших смаколиків найбільше чекають хлопці на передовій, бо цим ми показуємо, що пам’ятаємо про наших бійців і віримо в спільну перемогу над московським окупантом. Ліплячи вареники зі сльозами на очах, наші сестри та матері вкладають в них часточку своєї душі та любові, замість начинки в вареник накладають дух незламної та нескореної нації. Що таке «Вечорниці», і коли вони виникли? Колись ще, в 70 – ті роки наші бабусі та дідусі темними вечорами збиралися в одній із хатин, де співаючи українські пісні – вишивали, в’язали, грали в інтелектуальні ігри. Коли активність людей у матеріальній підтримці нашої армії впала, в мене виникла ідея організувати у себе вдома «Вечорниці», для того, щоб відродити забуті традиції і заодно об’єднати людей у спільній боротьбі проти московського звіра. Ми бачимо, що теперішня влада вже змирилася з смертю наших побратимів і замість днів жалоби у ЗМІ сухо озвучуються цифри загиблих українських героїв, ні імені, ні прізвища, одні цифри. Хочу запевнити вас, що ці вечорниці потрібні нам не тільки для того, щоб наліпити вареників чи накрутити голубців, вони згуртовують нас і доводять, що в єдності наша сила і тільки разом ми здобудемо перемогу на СВОїй Богом ДАній землі. Щиро дякую вам за небайдужість і хочу побажати всім нам, щоб наші вечорниці пройшли від Закарпаття до української Кубані! Слава Україні!»

Оскільки вечорниці для фронту проходили в більшості селах Косівського району, точний підрахунок загальної кількості приготовлених страв зробити не вдалося. Приблизно до вояків на схід поїхало більше 10 тисяч вареників та голубців, ковбаси, бринзя, тушковане м’ясо, овочі, домашня консервація та випічка і засоби особистої гігієни.

БФ «Свобода. Гідність. Перемога» бажає косовській громаді не опускати руки в спільній боротьбі проти російського агресора, адже у нас одна мета - Єдина, Соборна, Незалежна Україна.

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»

Додати коментар

Захисний код
Оновити