За ініціативи Надвірнянської районної організації ВО «Свобода», в неділю, 14 серпня, в селі Фитьків,  відбулися заходи з вшанування пам’яті ідеолога українського націоналізму Степана Ленкавського. В поминальній панахиді взяли участь депутати Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко та Василь Сенатович, депутат Надвірнянської районної ради Сергій Штогрин.

Декан УГКЦ отець Іван Качанюк відправив панахиду за всіма полеглими в боротьбі за Українську Державу .

 

« Сьогодні ми вшановуємо світлу пам’ять наших предків, які залишили великий слід у формуванні національної свідомості. Такі, як Ленкавський, як Герої Небесної  сотні, як ті хлопці, які воюють на сході України, вони просто показали надзвичайне диво світові, бо це всі дивувалися патріотизму, який був на майдані, і це було не що інше, як черговим  випробуванням  духу  та національної свідомості нашого народу. Нам треба вчити наше молоде покоління, тому що без патріотичного виховання нація не відбудеться» - зазначив у своєму виступі отець Іван Качанюк.

 

Виступаючи перед присутніми, націоналіст Михайло Іваночко зауважив: «Як колись так і тепер нас оточують одні і ті самі вороги, як колись Українська Повстанська Армія а тепер Збройні Сили України були без влади і держави, так само і тепер. Українські націоналісти стали на чолі збройних сил України, зараз, на російсько-українській війні. Як колись  люди допомагали нашим бійцям  так само і тепер волонтери забезпечують нашу армію всім необхідним. У важкий  час для України Степан Ленкавський написав у своєму Декалозі: «Здобудеш Українську Державу або загинеш у боротьбі за Неї». Він все своє життя  віддав боротьбі за свою Батьківщину, ревний послідовник ідеалістичних принципів, які закладені у Декалозі і на яких формувався світогляд тисяч борців за Українську  Державу у часи визвольних змагань за незалежність України. Відтак слід наголосити, що саме українська націоналістична ідеологія має стати основою для розвитку державної ідеології в Україні. Адже саме такий напрям розвитку ідеології здатен забезпечити захист національних інтересів нашої держави.

На завершення свого виступу хотів би проінформувати, що на бюджетній комісії було проголосовано за виділення коштів для ремонту даху сільської школи, який був понищений внаслідок буревію. Надвірнянська  районна  рада подала звернення та за наполяганням депутатів від нашої фракції буде виділено 96 тисяч гривен».

 

Свободівець Василь Сенатович розповів про волонтерський рух, про формування добровольчих батальйонів, про відродження українського війська, свідком якого сам був, про широкий громадський рух рух на  підтримку Збройних Сил.

 «Нині наші бійці борються за незалежність на сході України. І якщо наші попередники здобули перемогу духу, то ми тепер обов’язково підкріпимо її перемогою справи, відстоявши нашу таку дорогу Незалежність і від зовнішнього ворога, і від внутрішнього, зокрема корупції. І так доведемо і собі й усьому світу: наша Незалежність — це закономірність» - наголосив  Сенатович. Свою промову завершив словами великого пророка Т. Г. Шевченка: «Жиди погані правлять нами, та ми ще гірші як жиди. Ми продали дідівську славу, жиди в ярмо нас запрягли».

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»

Додати коментар

Захисний код
Оновити