12 серпня відбулася позачергова сьома сесія Івано-Франківської обласної ради. З-поміж низки питань депутати розглянули не менш важливі питання щодо виплати заробітних плат працівникам бюджетних установ, а саме в медичній та освітній галузях.

Перед присутніми виступила голова страйкового комітету медик Наталія Войцихівська, яка розповіла, що зарплата медичних працівників зараз мінімальна і прожити на неї фактично не можливо. Окрім мізерності заробітної плати, її місяцями не виплачують. Наталія закликає виплатити заробітну плату хоча б санітаркам та медсестрам, які просто не матимуть можливості приїхати на роботу через відсутність коштів. Зауважимо, що така ж ситуація відбувається і в освітній галузі.

На захисті прав працівників бюджетних установ виступив голова обласної організації ВО "СВОБОДА" , депутат Івано-Франківської обласної ради, свободівець Василь Попович.

"Так, справді ми стикнулися з цією проблемою, але хочу зауважити , що це проблема не криється в нашій області, вона ховається в Києві. Це той наслідок популізму, який звучав як "жити по-новому" і от ми почали "жити по-новому" через скорочення субвенцій в освіті і медицині. Простий народ, підприємства і далі платять податки, наповнюють державну казну, а уряд знищує освіту і медицину фінансовими не довиплатами. У мене складається враження та й напевне не в одного мене, що сьогоднішня влада працює тільки на знищення українського народу, такий собі новітній прояв геноциду, бо як інакше пояснити фінансове скорочення в тих галузях, на яких тримається суспільство. Такий геноциду очевидний: директор УКРзалізниці поляк отримує заробітну плату в розмірі 1 мільйон гривень на місяць, судді отримують від 50 тисяч гривень до 300 тисяч, а скільки на ці кошти можна проплатити вчителів і медиків, заробітна плата яких становить 2-3 тисячі. Сьогодні ми бачимо як формується золота неукраїнська каста під гаслом "Жити по-новому" для того, щоб ЗНИЩИТИ УКРАЇНЦЯ В УКРАЇНІ!" – наголосив у своєму виступі свободівець.

В підсумку депутати дали доручення ОДА підготувати пропозиції до уряду щодо внесення змін у нормативи фінансування освітньої і медичної галузей, враховуючи особливості області.

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»

Додати коментар

Захисний код
Оновити