Традиційно українці відзначають День Державного Прапора 23 серпня, напередодні Дня Незалежності, щоб віддати шану національному символу та провіднику у боротьбі за свободу і утвердження незламної української нації.

Так, 21 серпня жителі селища Ланчин зібралися на святковому заході з нагоди відзначення Дня Державного Прапора України, в якому взяли участь Надвірнянські свободівці, а саме депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко, депутати районної ради Сергій Штогрин і Марія Яворська, голова ГО "Надвірнянське районне об'єднання Воїнів АТО" свободівець Олег Туєшин, бійці Східного фронту Андрій Семчук, Ярослав Сушириба і Василь Голіней. Особливим гостем свята став голова Запорізької організації ВО "Свобода" боєць Тимур Книш.

Захід відбувся з ініціативи завідувача дитячо-юнацької бібліотеки селища Ланчин Наталії Яреми – відданої патріотки України, що незважаючи на літній період зуміла організувати святковий концерт в кращих українських традиціях з участю дорослих та дітей різного віку.

Розпочали святкову програму спільним виконанням Українського Славня. Духовенство УГКЦ Зіслання Святого Духа о.Василь Ткачук та УПЦ КП Архистратига Михаїла о.Тарас Щербатюк провели спільну молитву за мирне українське небо і воїнів, що своєю кров'ю і життям омили державний стяг. Хвилиною мовчання згадали і пом'янули героїв Небесної сотні та бійців російсько-української війни, імена яких викарбувалися на сторінках української історії.

У виконанні юних українців лунали славні вірші про Україну, звучали патріотичні пісні і найбільшою окрасою став дитячий танок із синьо-жовтими стрічками, які символізували Державний Прапор.

Із привітальним словом перед громадою виступив голова Надвірнянської організації ВО "Свобода", депутат обласної ради Михайло Іваночко:

"Український стяг, це те національне надбання, що віками об'єднує наш народ у сильну націю. Я гордий тим, що зараз ви зібралися тут, щоб віддати йому шану і подяку, за те, що маємо землю, за яку боремось. Бачимо, що часи лихі настали і крім зовнішнього ворога ми маємо внутрішнього, який працює на знищення нашої держави зсередини. Нам обіцяли "жити по-новому" і ми живемо, маючи зрадницьку владу, що лобіює тільки свої інтереси. Важко усвідомити, чому для вчителів і медиків немає коштів на виплату заробітної плати, а суддям і іноземним керманичам в сотні разів збільшують оклади. Я вкотре хочу наголосити, що тільки, коли в Україні буде українська влада, ми матимемо українську державу – ту про яку мріємо і ту якою б хотіли бачити наші пращури. Тут присутні українські вояки, які стояли на передових рядах і дякувати Богу повернулись живими, які відстоювали честь і гідність своєї держави, бо Україна для українців!"

Запорізький свободівець, боєць російсько-української війни, який 6 місяців провів у сепаратистському полоні у своєму зверненні до присутніх наголосив:

"Українська нація нескорена у своїх прагненнях і перемога у цій гібридній війні буде за нами. На нашому боці Бог і правда, і з їх допомогою будь-якого ворога очікує поразка. Наша міць у нашій єдності, ми неподільний народ бо Карпати - то душа України, а Запоріжжя – серце, де зародився вільний козацький дух. Я дякую всім присутнім, що з таким національним і патріотичним духом бережуть українські традиції, символи та Україну!"

Паралельно із святковим концертом бійці-свободівці організували виставку військової зброї, амуніції та атрибутики. Дітвора мала змогу приміряти маскувальну "кікімору", бронежилет, каску і потримати зброю. Юні патріоти уважно розглядали військові засоби зв'язку і хлопчики і дівчатка розповідали що мріють бути вояками, щоб ніхто не зазіхав на Український прапор та Незалежність.

Від імені бійців голова ГО ""Надвірнянське районне об'єднання Воїнів АТО" свободівець Олег Туєшин подякував жителям селища Ланчин за організоване дійство і патріотичне виховання молоді, за волонтерську допомогу і за те, що попри все не опускають руки.

На завершення організатор заходу Наталія Ярема висловила слова вдячності свободівцям за підтримку і учасникам за участь. Вона наголосила, що такий захід дає змогу пробудити хоча б одного приспаного українця, бо як би не було, але їх ще залишилось багато. Окрему подяку Наталія Ярема висловлює головному лікарю Ланчинецької лікарні Степану Гресько, старшій медсестрі Марії Максимчук та працівникам Ланчинської поліклініки, які спільно зібрали кошти для потреб бійців в сумі 660 гривень.

 

 

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити