Живе спілкування з людьми є невід’ємною складовою в роботі районної ради, що дає змогу об’єктивно ознайомитися із проблемами громад та окреслити шляхи їх вирішення. Підтвердженням цьому слугує чергова робоча поїздка свободівців, голови районної ради Івана Гурмака, депутата Івано-Франківської обласної ради Василя Сенатовича та депутата районної ради Андрія Крицького до селища Битків.

Іван Гурмак спільно з депутатами відвідали Битківську ЗОШ, де оглянули шкільний спортзал, їдальню та провели зустріч із педагогічними працівниками та директором школи Ігорем Тарасюком.
Звертаючись до присутніх, голова районної ради подякував вчителям за щоденну працю, привітав з наступаючим професійним святом та побажав міцного здоров'я, наснаги і терпіння, а також Божої опіки та ласки.

Свободівець Іван Гурмак зазначив: - "Дана зустріч дасть змогу, в ході спілкування, визначити ті проблеми, що вже вдалося вирішити з допомогою депутатів обласної та районної рад, а також виокремити питання, які турбують громаду села на даний час. Цього року для потреб селища Битків з обласного бюджету за сприяння депутатів обласної ради Василя Сенатовича та Михайла Іваночка та з районного бюджету було виділено кошти в сумі 340 тис. гривень, значна частина яких спрямована на ремонт школи. Зокрема на відновлення системи водопостачання, заміну вікон, ремонт шкільного спортзалу та придбання спортивного майданчика. Окрім того, на ремонт дороги в селище Битків було виділено з обласного бюджету суму 450 тис. гривень. На даний час одним з актуальних питань є завершення будівництва нового корпусу школи. Фінансування даного об'єкту проводилось за рахунок коштів ПАТ "Укрнафта", але, як бачимо, зараз роботи призупинені."

Педагоги цікавилися питаннями медогляду, який для працівників освіти є платним, виплатою заробітних плат та надбавок за престижність професії, заміною дверей та проведенням інших ремонтних робіт в школі. Але пріоритетним питанням не тільки для шкільної громади, а й селища залишається питання завершення будівництва корпусу школи.

Депутат обласної ради,  Василь Сенатович наголосив, що протягом тривалого часу в селищній школі не проводилися ремонтні роботи, однак в час коли країна перебуває в умовах війни все ж вдається знаходити кошти для усунення тих чи інших проблем не тільки школи, а й селища в цілому.

Щодо питання реформи адміністративно-територіального устрою Василь Сенатович зауважив: - "Дану реформу влада повинна провести спочатку в своїх лавах, починаючи з найвищого рівня влади, а не насаджувати її в селах і містах, тим самим забезпечуючи собі можливість функціювати. Нас заманюють коштами, які отримає громада після об'єднання в територіальну одиницю, але ті кошти закінчаться. Тільки власними силами об'єднана громада зможе існувати. Ми повинні навчитися відстоювати і вимагати своє."

Спілкуючись із педагогами, депутат районної ради Андрій Крицький зазначив, що головне – це взаєморозуміння та співпраця між громадою селища та представниками влади: - "Є проблемні питання, які можна вирішити на районному рівні і є звісно такі, що потребують залучення коштів з обласного бюджету. Тільки з участю громади і спільно з районною владою та депутатами обласної ради вдається вирішити ті проблеми, що найбільше турбують мешканців Биткова."

Від імені всього педагогічного колективу та батьківського комітету директор школи Ігор Тарасюк подякував голові районної ради та депутатам за кошти спрямовані на ремонт школи, а також за співпрацю і конструктивну розмову.

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»    

Додати коментар

Захисний код
Оновити