9 жовтня 2016 року з ініціативи керівника районної організації ВО "Свобода", депутата Івано-Франківської обласної ради Михайла Іваночка в селищі Ланчин відбулось відкриття і посвята меморіальної дошки імені члена ОУН Василя Косюка.

Серед присутніх були голова районної ради свободівець Іван Гурмак, голова ГО ""Надвірнянське районне об'єднання Воїнів АТО" свободівець Олег Туєшин, свободівці-депутати районної ради Марія Яворська та Ігор Голіней, священнослужителі, громада та представники ЗМІ.

Розпочали захід із спільного виконання Державного Гімну України та Молитви Українського Націоналіста. Духовенство УГКЦ Зіслання Святого Духа о. Василь Ткачук та УПЦ КП Архистратига Михаїла о.Тарас Щербатюк провели поминальну панахиду та освятили меморіальну дошку імені Василя Косюка.

З привітальним словом виступив ініціатор заходу депутат обласної ради Михайло Іваночко. Він зазначив, що відкриття меморіальної дошки імені Василя Косюка свідчить про активну діяльність вірних синів своєї держави на теренах Ланчина, адже це вже третій герой, якого вшановує громада.

"Однак є багато героїв, про яких ми не знаємо і я особисто буду клопотатися над створенням в Ланчині музею, працівники якого займатимуться пошуком борців-вихідців з селища заради відновлення історичної справедливості тому, що Україна – це є славна мати героїв. Саме такими словами починається Молитва Українського Націоналіста, на вустах з якою йшли в бій наші бійці національно-визвольної боротьби і продовжують боротися українські вояки проти московського окупанта.

В неділю 3 жовтня ми втратили вірного сина своїй Україні свободівця Мирослава Мислу, що загинув в бою біля Кримського. Я знав його особисто і хочу запевнити Вас, що цей юнак в свої 24 роки був справжнім ідеологом української нації і величезним прикладом патріотизму і відданості своїм переконанням. Мирослав закінчив історичний факультет, в перервах між боями читав бійцям лекції про націоналізм і мріяв викладати правдиву історію української нації однак, віддав своє життя у боротьбі за українську державу. Натомість смерть такого героя України влада замовчувала доки побратими–свободівці не висвітлили цю трагічну звістку в соціальних мережах.

Не будьте байдужими до своєї рідної землі, шануйте українських героїв бо тільки в єдності ми зможемо перемогти окупанта. "

У своєму виступі голова районної ради свободівець Іван Гурмак наголосив, що спільними зусиллями органів місцевого самоврядування та органів влади, духовенства і громади вдасться подолати ті труднощі, що відбуваються в українській державі. Головне - не втрачати ентузіазму, щоб не горстка українців, а кожний з нас відстоював найменший клаптик української землі, власні звичаї і традиції, культуру та правдиву історію становлення і творення української держави.

"Я впевнений, що настане час коли українець запанує на Своїй Богом Даній Землі і всі герої, борці за свободу і незалежність будуть вшановані і збережені як на сторінках історії так і в нашій пам'яті. Слава Україні! Героям Слава!"

Ділилися спогадами про свого родича Василя Косюка – рідна сестра Марія Косюк та племінниця Ірина Голіней. Вони подякували ініціатору заходу Михайлу Іваночку, представникам влади та громаді за те, що вшанували пам'ять ще одного вихідця з Ланчина, який боровся за українську державу.

У виконанн місцевого чоловічого вокального ансамблю звучали патріотичні композиції.

Довідка: Василь Косюк - народився 8 жовтня 1921р. в селищіЛанчин, Надвірнянського району. Від молодого віку вступає в лави ОУН, щоб активно боротися за визволення України з під ярма окупантів в рядах 1-шої УД УНА . По війні прийшли сірі будні за дротами табору полонених в Ріміні (Італія). Життя військово-полоненого не згасило кипучої енергії Василя і він починає різьбити дерев’яні прикраси згідно з прадідівським звичаєм.

У 1951р. одружується з Параскевією Іваночко і спільно з дружиною відстоюють інтереси української держави.

На протязі свого побуту в Аргентині, Василь Косюк займав наступні пости в ОУН: голова Української Центральної Репрезентації, Українського Інформативно-Видавничого Інституту, товариства «Просвіта», був заступником голови Світового Українського Визвольного Фронту і часто очолював громадські комітети для вшанування визначних національних річниць чи в обороні переслідуваних в Україні.

Помер Василь Косюк 8 серпня 1984 р. у Аргентині.

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»   

Додати коментар

Захисний код
Оновити