14 жовтня 2016 року у Києві на славне свято Покрови Пресвятої Богородиці і 74-ої річниці створення УПА, в День Козацтва і День Захисника України відбувся установчий з'їзд громадської ветеранської організації "Легіон Свободи" у складі 494 вояків московсько-української війни з усієї України. Загальна кількість бійців-свободівців понад 1000 осіб.

Ці люди за 25 років виводили українську націю на національно-визвольну революцію, пройшли студентські голодування початку Незалежності, помаранчеву Революцію, Революцію Гідності, а з початком окупації Москвою України свободівські сотні у найгарячіших точках у складі Збройних сил України, Національної Гвардії, спецпідрозділів МВС і добровольчих формувань, проходять свій бойовий шлях. "Легіон Свободи"  втратив 31 побратима на Східному фронті, однак не відступить доки українець не запанує на СВОїй БОгом ДАній землі.

Серед учасників заходу були Надвірнянські легіонери-свободівці, зокрема голова ГО "Надвіряннське об'єднання воїнів АТО" Олег Туєшин, голова районної організації ВО "Свобода" депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко, депутат Івано-Франківської обласної ради боєць Василь Сенатович, Валерій Спасюк, бійці Віталій Цінурчин та Андрій Балабан.

Під час заходу присутні мали змогу ознайомитися з виставкою військової атрибутики, яку організував свободівець Олег Туєшин. Можна було побачити макети зброї та виставкові залишки, використані боєприпаси і гільзи, військову амуніцію, а також фото бійців та волонтерів.

Олег Туєшин наголосив, що завдяки таким виставкам люди зможуть побачити хоча б частину війни і стати ближчими до неї, тобто небайдужими і вдячними Захисникам України за їхні подвиги.

На установчому з'їзді передовий загін української нації затвердив статут, обрав керівні органи організації, до яких ввійшли Надвірнянські свободівці Олег Туєшин і Василь Білоус, та офіційно обрав своїм керівником ветерана АТО Олега Куцина. Його кандидатура була єдиною, яку запропонував лідер партії Всеукраїнське об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок.

Олег Куцин очолює Донецьку організацію політичної партії "Свобода". Раніше був командиром окремої зведеної штурмової роти "Карпатська Січ", що входила до складу 93-ї механізованої бригади ЗСУ. Цю роту розпустили навесні 2016 року.

У своїй промові Олег Куцин наголосив, що основне завдання "Легіону Свободи" -  показати, що ми - сильна нація, і привести українців, українських націоналістів нарешті до влади.

Хлопці з позивним «Свобода», червоно-чорним прапорцем і шевроном з емблемою Легіону були в боях під Зеленопіллям та Савур-Могилою, звільнені Славянська, Сєвродонецька, Щостя та Лисичанська, в боях за Луганський та Донецький аеропорт, обороні Дебальцево та звільнені Маріуполя, вони формували підпілля Луганщини, пройшли каземати окупанта Гіркіна, пекло і полони Іловайська.

Після завершення з'їзду присутні організовано вишикувалися у колону  пройшли "Маршем слави героїв" по бульвару Шевченка, звідки пройшли Хрещатиком, Майданом Незалежності і по вулиці Михайлівській. Участь у "Марші слави" взяло понад 20 тисяч осіб з усієї України, з них 37 свободівців з Надвірнянського району. Завершилась акція святковим концертом легендарного гурту "Кому вниз".

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»   

Додати коментар

Захисний код
Оновити