14 жовтня 2016 року на свято Покрови Пресвятої Богородиці славна українська нація відзначає знаменні події в історії становлення Української держави.

В цей день вся Україна вшановує лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців та вояків УПА, борців української революції та Другої Світової війни, героїв Небесної Сотні, які чинили шалений опір антиукраїнській владі, борців за територіальну цілісність і незалежність України - вояків московсько-української війни, які є взірцем Захисника України, що до останнього подиху служить українській нації.

З нагоди Дня козацтва, 74-ї річниці створення УПА  та Дня захисника України у Надвірні відбулись урочисті заходи, під час яких освятили оновлену символічну могилу «Борцям за волю України».

Реставрація символічної могили стала можливою завдяки  реалізації обласного проекту «До боротьби їх кликав рідний край», де з обласного бюджету за сприяння депутатів-свободівців обласної ради Михайла Іваночка та Василя Поповича було виділено частину коштів. Також до відновлення духовної та історичної пам'ятки міста долучилася міська рада та небайдужі жителі Надвірнянщини. 

Віддати шану Героям минулого та сьогодення завітали Надвірнянські свободівці, зокрема голова районної ради Іван Гурмак, депутат районної ради Сергій Штогрин, депутат міської ради Надія Гурмак. Серед присутніх на заході були представники обласної, районної та місцевої влад, духовенство, вояки-ветерани  районного проводу Братства ОУН-УПА, бійці російсько-української війни, вихованці Прикарпатського військово-спортивного ліцею, мешканці та гості міста.

Урочистості розпочалися із спільного виконання Державного Гімну України. Представники влади і вояки УПА поклали квіти до могили "Борцям за волю України" та хвилиною мовчання вшанували пам’ять  Героїв України, які віддали  життя за вільну і незалежну державу. Декан Надвірнянського Деканату УПЦ КП Митрофорний Протоієрей Олег Траско,  Декан Надвірнянський УГКЦ отець Андрій Бакота,  отець Андрій та отець Михайло відправили панахиду за всіма полеглими захисниками рідної землі та провели посвяту оновленої символічної могили. З історичною довідкою про спорудження могили виступив голова товариства «Меморіал» ім. В. Стуса свободівець Євген Луців.

Вітав присутніх голова районної ради Іван Гурмак:

"З великою шаною складаємо подяку Захисникам України усіх  поколінь, що в різні часи стояли на захисті Української держави. Вітаю всіх присутніх з святом Покрови Пресвятої Богородиці, Днем козацтва, 74-ою річницею створення УПА  та Днем Захисника України. Синів і доньок славної матері героїв України, об'єднує любов до Бога, любов до рідної землі та віра в те, що українець пануватиме на Своїй Богом Даній Землі. Ця символічна могила є зв'язком поколінь минулого, теперішнього і майбутнього. Адже, тут будуть організовувати урочисті заходи, вшановувати тих, хто поліг у боротьбі за Україну та виховувати молодь на подіях нашої правдивої історії. Відзначення цих пам'ятних дат української історії – це свідчення твердої волі українського народу йти накресленим Героями шляхом боротьби до найвищої мети – Незалежності, розквіту і слави Української Самостійної Соборної Держави. Герої не вмирають! Слава Україні!"

На завершення Захисників України вшанували святковим концертом

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»    

Додати коментар

Захисний код
Оновити