З нагоди 98-ої  річниці проголошення Західно-Української Народної Республіки,  вчора, 1 листопада у Надвірні урочисто вшанували пам’ять Українських січових стрільців і вояків Української галицької армії.

У рамках урочистостей  в районному будинку культури відбувся святковий концерт. Відзначити пам’ятну дату та віддати шану визначній сторінці історії України  не захід завітав свободівець, голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак.

 

«Західна Україна завжди славилася  своїм духовним, культурним, мистецьким і політичним розвитком. На той момент коли була проголошена Західна Українська  Народна Республіка, так склалося, що дух соборності і політична ситуація  були тут, на  Західній Україні. Всі передумови вели до того, щоби  українці визначилися, як нація, як самостійна соборна держава, тому і була проголошена Західно-Українська Республіка. Свою незалежність та свої права українцям доводиться виборювати і сьогодні. Втім, вже у складі власної держави» - зазначив націоналіст Іван Гурмак.

 

Після  воз’єднання ЗУНР з УНР все таки не вдалося розбудувати Українську державу, бо і польські шовіністи, і московські більшовицькі загарбники розпанахали Україну. І ми маємо це пам’ятати, для того, щоб  утверджувати український дух, пам’ятати про тих, хто віддав своє життя тоді і пам’ятати нинішніх борців, які продовжують справу Січових стрільців, борючись за Українську незалежну державу проти московських агресорів.

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»    

Додати коментар

Захисний код
Оновити