12 листопада Надвірнянська делегація ВО «Свобода» взяла участь у заходах з відзначення 78-ї річниці створення Збройних Сил Карпатської України – Організації Народної Оборони Карпатська Січ (ОНОКС), які відбулися за ініціативи Окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ» та «Легіону Свободи» в місті Ужгород.

Віддати шану Героям минулого та сьогодення завітали легіонери - свободівці, бійці російсько-української війни, зокрема голова ГО «Воїнів АТО» Олег Туєшин, Ярослав Сушириба, Василь Голіней та делегація ГО «Діти милосердя» на чолі з військовим капеланом отцем Василем Довганюком з Коломийщини.

 

Урочистості розпочалися в приміщені Закарпатського академічного театру ляльок. У фойє театру була представлена фотовиставка та виставка експонатів з Революції Гідності та російсько-української війни. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Карпатської Січі та новітніх Героїв російсько-української війни.

 

З національно-патріотичними піснями перед присутніми виступив лідер гурту Хорея Козацька Тарас Компаніченко.

 

Під час заходу присутні мали змогу ознайомитися з виставкою військової атрибутики, яку організував свободівець Олег Туєшин та військовий капелан отець Василь Довганюк, де можна було побачити макети зброї, використані боєприпаси та гільзи, військову амуніцію.

 

Після завершення конференції присутні організовано вишикувалися у колону і пройшли «Маршем Слави» Карпатської Січі центральними вулицями міста. Під супроводом гучних гасел, з вогнем в серцях та іскрами в очах, вулиці міста почули відлуння слів, котрі виривались з душ кожного патріота.

 

Біля пам’ятника Августину Волошину відбулося віче, на якому комбатант «Легіону Свободи» Олег Куцин у своїй промові наголосив: «Боротьба не завершується, боротьба тільки почалася. Приїхавши після війни додому, я побачив, що тут на Закарпатті, активізувався сепаратистський рух. Зовні це не надто помітно, бо працюють спецслужби, тож місцеві антиукраїнські активісти ведуть приховану підривну діяльність. Священники Московського патріархату, під час проповідей  в церквах, забивають людям голови про особливий статус Закарпаття. Угорщина спрямовує кошти на формування якихось загонів самооборони. Проводиться з’їзд «Закарпатських заробітчан» під керівництвом кагебіста. Рукою і мозком Путіна, тут у  нас, є Медведчук. Устами Медведчука виявилася Савченко, яка заявила, що вона відчуває, що скоро на Закарпатті почнуться дистабілізаційні процеси. Фактично відбувається підготовка до створення формувань бойовиків із перспективою на майбутнє.

 

Ми вже знаємо, що таке війна, руїна і недопустимо, щоб і в наш край прийшла біда. Ми знаємо, як зупинити ворога, ми навчилися воювати і щоб убезпечити себе від промосковських та будапештських планів, готові взяти зброю в руки».

 

До всіх присутніх звернувся військовий капелан отець Василь Довганюк, який зазначив: «Ми зібралися сьогодні тут, для того, щоб покласти своє серце на вівтар, на вівтар за Україну, за тих, хто сьогодні з небес поглядає на нас. Ви сьогодні творите нову історію, ви захищаєте свою матір, а матір в нас одна, це Україна, яку ми не маємо права залаяти. Ми маємо покласти свої голови, якщо це буде потрібно. І я вірю, що це молоде покоління дійсно захистить Україну, ворог московський не пройде на наші терени, тому що з нами БОГ і за нами ПРАВДА!»

 

Після віче, націоналісти рушили до братської могили вояків армії Карпатської України на кладовищі по вулиці Калушанській, де поклали квіти і запалили лампадки.

 

Віддаємо честь і складаємо хвалу героям Карпатської Січі 1938 та новітніх героїв. Ми пам’ятаємо Олександра Блистіва та славного полковника Колодзінського. Ми продовжуватимемо справу нашого побратима Мирослава Мисли. Ми боротимемось до останньої каплі крові, тому що це наша ЗЕМЛЯ, це наші ГЕРОЇ!

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода» 

Додати коментар

Захисний код
Оновити