Україна – це територія Гідності та Свободи і такою її зробив Майдан 2004 року і Революція Гідності 2014 року. Учасниками цих знаменних подій в історії становлення Української держави були надвірнянські свободівці.

21 листопада 2013 року сотні тисяч українців протягом 3 місяців холодної зими захищали європейський курс України, відстоювали незалежність і свободу, честь і гідність Української нації, а кращі з кращих в боротьбі за вільних людей у вільній країні увійшли до лав Небесної Сотні.

З нагоди Дня гідності та свободи, третьої річниці Революції Гідності та на знак вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні і всіх полеглих за свободу та незалежність України у Надвірні відбулись урочисті заходи, участь в яких взяли надвірнянські свободівці – очевидці та учасники революційних подій.

Заходи розпочались з патріотичної ходи від могили Борцям за волю України до майдану Шевченка. Учасники патріотичної ходи виконали Державний Гімн України, керівники району і міста поклали квіти і лампадки до пам'ятного знака Героям Небесної Сотні. Всі присутні схилили голови в хвилині мовчання за невинно убієнними Героями Небесної Сотні, а священнослужителі відправили поминальну панахиду за тими, хто ціною власного життя відстоював незалежність України.

З нагоди Дня гідності та Свободи до присутніх звернувся депутат Івано-Франківської обласної ради, очевидець революційних подій, голова районної організації ВО "Свобода", волонтер благодійного фонду "Свобода.Гідність.Перемога" Михайло Іваночко:

"Три роки тому молодь, студенти і кожний учасник Євромайдану творили Революцію Гідності, бо перше за, що боролися і відстоювали - це людську Гідність і Свободу. Вже тоді українська нація показала всьому світові, що ми господарі на Своїй Богом Даній Землі і можемо побудувати тут Європу, у своїй країні. Кожний з нас повинен зрозуміти, що Революцію Гідності творив простий українець власними силами, власними коштами і власним життям. І зараз ми також спільними зусиллями підтримуємо наших військових і ніхто крім нас самих не здобуде Незалежну Самостійну Соборну Українську Державу! Слава Україні! Героям Слава!"

Також зі зверненнями виступив депутат Івано-Франківської обласної ради, учасник Революції Гідності, боєць батальйону "Карпатська Січ", волонтер благодійного фонду "Свобода Гідність Перемога" свободівець Василь Сенатович, який зазначив, що народна мудрість говорить"Коли Бог хоче покарати – він забирає розум" і очевидно, що Бог забрав розум в теперішніх представників найвищої влади в Україні, які здобули свої посади кров'ю невинних героїв.

"Однак, я впевнений, що український народ постав з колін і керуватиме у своїй країні. Крок за кроком ми дійдемо до перемоги. Слава Небесній Сотні! Слава Україні!"

На майдані Шевченка голова ГО "Надвірнянське районне об'єднання воїнів АТО", учасник Революції Гідності, боєць московсько-української війни, свободівець Олег Туєшин відтворив революційні події зими, що нас змінила і перевернула свідомість українського суспільства. Присутні мали змогу погрітися біля діжок із багаттям, оглянути світлини з мешканцями району, що відстоювали права та свободи громадян на Майдані Незалежності, послухати розповіді очевидців і вкотре згадати тих, хто відійшов до лав Небесної Сотні. Будучи учасником Революції Гідності, у своєму зверненні Олег Туєшин наголосив, що радіють серця українців та душі полеглих Героїв бо сьогодні зібралися справжні патріоти своєї держави для того, щоб відзначити цей знаменний день в історії України і вшанувати тих, хто поклав свої життя на вівтар гідності і свободи.

За утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, захист демократичних цінностей , прав і свобод людини та з нагоди Дня Гідності та Свободи подяки голови районної ради та медалі "За заслуги перед Надвірнянщиною" голова районної ради свободівець Іван Гурмак вручив активним учасникам Революції Гідності.

Такі нагороди отримали активісти Надвірнянської районної організації ВО "Свобода": Михайло Іваночко, Тарас Угринчук, Олег Туєшин, Зеновія Дробаха, Галина Паламарчук, Михайло Голіней, Валерій Спасюк, Роман Хопта, Ярослав Сушириба.

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода» 

Додати коментар

Захисний код
Оновити