Щороку у четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять загиблих від голодомору - геноциду українського народу, які відбулися в 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 роках. Ці трагічні події живуть у нашій генетичній пам'яті та глибині душі кожного українця. У цей день люди запалюють "свічки пам'яті", згадуючи мільйони українців, які були вбиті в результаті штучного масового голоду.

26 листопада 2016 року у Надвірні пройшли жалобні заходи біля пам'ятного знаку жертв голодомору. Жертв голодного геноциду прийшли вшанувати і надвірнянські націоналісти, серед них голова районної організації ВО "Свобода" депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко, голова Надвірнянської районної ради свободівець Іван Гурмак, депутат районної ради свободівець Сергій Штогрин, депутати-свободівці міської ради, активісти районної організації ВО "Свобода". Серед присутніх були священнослужителі різних конфесій, представники районної та міської влади, студенти Надвірнянського коледжу НТУ, школярі та громадськість.

Пам'ятний захід розпочався з поминальної панахиди. Громадськість і духовенство помолилися за упокій душ померлих, згадали світлу пам’ять жертв Голодоморів хвилиною мовчання. Керівники районної та міської влади поклали квіти до пам’ятного знака і всі присутні долучились до Всеукраїнської акції "Запали свічку".

За даними дослідників, в результаті Голодомору з 1932 по 1934 рік загинули майже 4 мільйони українців. Однак, точну кількість загиблих назвати неможливо у зв'язку з тим, що радянська влада ретельно знищила докази своїх злочинів. Основну частину померлих від голоду складають сільські жителі - понад три з половиною мільйони осіб.  Майже четверта частина з тих, хто не пережив Голодомор, - діти до 10 років. Також через геноцид в Україні не народилося понад 600 тисяч немовлят.

Зворушливо школярі читали вірші присвячені цим трагічним подіям, також звучала лірична музична композиція.

Не забуваймо про обірвані людські долі та ненароджені нові і не даймо історії повторитись.

Світ пам'ятає.

Україна пам'ятає.

Надвірнянщина пам'ятає.

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»  

Додати коментар

Захисний код
Оновити