Сьогодні, 5 січня 2017 року під головуванням голови районної ради свободівця Івана Гурмака відбулась Х сесія Надвірнянської районної ради сьомого скликання.

Фракція ВО "Свобода" присутня в повному складі: Сергій Штогрин, Василь Білоус, Андрій Крицький, Володимир Черленюк, Марія Яворська, Ігор Голіней та Андрій Томин.

Надвірнянські пластуни передали голові району Вифлиємський вогонь миру.

Голова районної ради ознайомив присутніх з матеріалами порядку денного сесії, який був доволі насиченим і містив 40 питань. Серед основних - прийняття районного бюджету на 2017 рік та затвердження частини районних цільових програм. Крім того постійними депутатськими комісіями та президією районної ради було запропоновано додатково включити ряд питань до порядку денного.

Відповідно до регламенту на початку сесії, було відведено час для оголошення депутатських заяв, запитів і звернень щодо актуальних питань соціально-економічного та культурного розвитку населених пунктів Надвірнянського району.

Депутат районної ради свободівець Сергій Штогрин зачитав спільну заяву фракції щодо висловлювань заступника міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергія Петухова про те, що в обмін на безвізовий режим з країнами Європи. Україна готова прийняти біженців з країн Азії. У заяві вказано, що маючи складну ситуацію в державі та в час ведення війни з московським агресором, коли в Україні недостатньо вирішена проблема з переміщенням громадян зі Сходу країни та Криму, то заява чиновника є неприпустимою.

"Українці не повинні виконувати забаганки Європейського Союзу, а виходити і відстоювати виключно власні національні інтереси. Відкривати двері для нелегальних емігрантів прирівнюється до державного злочину. Позиція фракції "Свобода" однозначна і Сергій Пєтухов зобов'язаний піти у відставку." – наголосив Сергій Штогрин. 

Також Володимир Черленюк зачитав запит про необхідність  введення вакантних посад в кількості трьох штатних одиниць до Навчально-виховного комплексу в селищі Делятин.

Начальник управління фінансів райдержадміністрації ознайомив присутніх з проектом районного бюджету на 2017-й рік. За його словами незабезпеченість району до кінця 2017 року складає більше 13 млн. гривень, серед яких медична субвенція в сумі близько  8 млн. гривень.

Присутні заслухали доповідачів щодо районних цільових програм, які будуть реалізовуватись і фінансуватись у новому бюджетному році.

Депутати жваво обговорили кожну запропоновану програму та прийняли відповідні рішення.

Про внесення змін до рішення районної ради від 28.02.2013 №442-18/2013 "Про району комплексну програму "Здоров'я населення Прикарпаття на 2013-2020 роки в Надвірнянському районі" доповідав заступник голови РДА Богдан Зеленчук. Зокрема в рішенні районної ради від 18.02.2016 № 155-4/2016 «Про районну програму соціальної підтримки сімей з онкохворими дітьми на 2016-2020 роки» передбачено надання матеріальної допомоги дітям району з онкологічними захворюваннями віком до 18 років в сумі 80 тис. гривень.

Іван Гурмак зазначив, що хочеться щоб всі діти біли здорові, але слід проінформувати населення про те, що у разі онкологічного захворювання дитини, родичі можуть звернутись за фінансовою допомогою до влади району.

Щодо внесення змін до рішення районної ради від 18.02.2016 №122-4/2016 "Про районну програму підтримки сімей загиблих і постраждалих під час масових акцій громадського протесту в період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, та інших громадян, які залучалися  і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення" Іван Гурмак зазначив, що крім матеріальної допомоги необхідно передбачити значну суму коштів для психологічної реабілітації вояків російсько-української війни. Голова районної ради наголосив, що зараз психологічне оздоровлення для бійців є першочерговим адже, не всі здатні самостійно пережити жахіття війни і тому надання психологічної допомоги воякам повинно бути пріоритетним в даній програмі.

Депутати підтримали дане питання і за ініціативи Івана Гурмака на вищезазначену програму передбачили додатково кошти в сумі 350 тис. гривень.

Також було заслухано і підтримано звернення районної ради:

- звернення районної ради прем'єр-міністру України В. Гройсману, віце-прем'єр-міністру - Міністру регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Г. Зубку, в.о. міністру охорони здоров'я України У. Супрун щодо створення госпітального округу з центром в м. Надвірна.

В результаті своєї роботи депутати районної ради ухвалили проекти рішень з усіх питань порядку денного з внесеними змінами та доповненнями.

Завершуючи пленарне засідання, Іван Гурмак подякував депутатам за конструктивну роботу та апарату районної ради за підготовку матеріалів.

Голова районної ради привітав присутніх з світлим святом Народження Христа, побажав дзвінкої коляди і смачної куті, щоб до кожної української оселі небесна зоря принесла мир і добробут.

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода» 

Додати коментар

Захисний код
Оновити