В час різдвяних свят 2017 року в селі Верхній Майдан з ініціативи Надвірнянської районної організації ВО «Свобода» відбулося вже традиційне вшанування пам’яті загиблих вояків УПА сотні «Чайки». Цьогоріч минає 72 роки, як 7 січня відбувся нерівний бій бійців УПА з енкаведистами.

 

У заходах взяли участь депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко, депутати Надвірнянської районної ради Сергій Штогрин та Андрій Томин, депутат Надвірнянської міської ради, голова районного ГО «Воїнів АТО» Олег Туєшин та бійці російсько-української війни Ярослав Сушириба та Віталій Цінурчин, волонтери БФ «Свобода-Гідність-Перемога» та жителі села Верхній Майдан.

 

У центрі села, на сільському цвинтарі, біля могили, де поховані  вояки  сотні «Чайки», свободівці запалили поминальні свічки та священник місцевої конфесії, отець Михайло, відправив панахиду за душами невинно убієнних.

 

На околиці Верхнього Майдана під лісом, на місці бою повстанців з московітами, де знаходиться насипана односельчанами символічна могила та збудована капличка, учасники заходу виконали гімн України та заколядували.

 

Очільник Надвірнянської районної організації ВО «Свобода» Михайло Іваночко подякував присутнім за участь в акції і зробив порівняння з тодішніми подіями і теперішніми, наголосивши, що за 72 роки ворог не помінявся і ми повинні згуртуватися в боротьбі проти ненависного московського окупанта.

 

Націоналіст, боєць «Легіону Свободи» Олег Туєшин закликав присутніх пам’ятати та брати приклад із відважних вояків повстанської армії, виховувати на таких сторінках нашої історії підростаюче покоління. «Ці молоді хлопці, які свідомо йшли на смерть заради України, прийняли її в час великого свята Різдва Христового. Увірвалася їх різдвяна коляда кулею ненависного більшовицького гнобителя. Та славні наші Герої протистояли совітам ще десятки років після цього бою, знищуючи їх сотнями», - розповів свободівець.

 

Вічна пам’ять Героям ОУН-УПА, Героям Небесної сотні, Героям російсько-української війни, які душу й тіло положили за незалежність України!

 

 

 

 

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»      

Додати коментар

Захисний код
Оновити