22 січня - найвеличніше свято українського народу - День Соборності, свято яке нагадує нам, особливо молодому поколінню, що Україна не розділена, що не має окремо Східної та Західної України, а що у нас єдина держава і ми - єдиний українськитй народ.

22 січня 2017 року в селищі Делятин, щзо на Надвірнянщині біля каплички Героям УПА відбулось урочисте віче, присвячене святкуванню 98-ої річниці проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.

Участь в заході взяли надвірнянські свободівці, а саме: депутати Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко та Василь Сенатович, голова Надвірнянської  районної  ради Іван Гурмак, депутати Надвірнянської районної ради Сергій Штогрин та Володимир Черленюк, депутати Надвірнянської міської ради Олег Туєшин, Тарас Угринчук та Надія Гурмак та громада селища Делятина.

Присутні хвилиною мовчання пом’янули всіх Героїв, що віддали своє життя за волю України та її захисників.

Священники Української Греко-католицької церкви о.Василь Юсько та о. Петро Мойсик відправили молебень за Україну та її захисників, її Героїв.

«Основним каменем спотикання для будь-якого агресора, для будь-якого зовнішнього чи то внутрішнього ворога є Соборна, міцна Українська держава. Якщо Соборність буде у кожного з нас в серці, то всі старання ворогів будуть марними. Ми все повинні робити для того, щоб Україна постала такою, як  бачив її Степан Бандера, Роман Шухевич і ті хлопці, які загинули під час Революції Гідності, і ті, які гинуть до цього часу на російсько-українській війні на Сході України», - у своєму виступі зазначив свободівець, голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак.

Привітавши присутніх з величним українським святом, націоналіст Михайло Іваночко наголосив: « До Соборності Україна йшла довгим, тяжким і жертовним шляхом та дорого за неї заплатила. В нашій історії є і трагічні і героїчні сторінки. Українці і сьогодні в жорстокій боротьбі відстоюють віковічне прагнення народу до соборності українських земель. Основа Соборності Української держави має чотири складові: перша складова – українська мова, запорука української нації, де є мова, там є Україна; друга складова - українська церква, запорука успіху і соборності; третя складова - українська культура, яку нищили і повністю зруйнували; четверта складова - українські традиції, про які які повинні розповідати та вчити наших дітей в школах".

Заходи по вшануванню Дня Соборності України пройшли в місті Надвірна. На урочисті заходи в районному будинку культури прибула чисельна громада Надвірної, учасники бойових дій на східному фронті.

Територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України. СОБОРНІСТЬ - це СВОБОДА! Є СВОБОДА - буде  УКРАЇНА!»

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода» 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити