29 січня – День пам’яті Героїв Крут. Вся Україна згадує тих, хто віддав життя за РІДНУ ЗЕМЛЮ! Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі. В масштабах історії ця битва зовсім невеличка, вона не є зразком  військового мистецтва. Проте це – символ нескореного духу нашої нації.

 

З ініціативи депутата Івано-Франківської обласної ради Михайла Іваночка, завідувач Ланчинської дитячої бібліотеки Яремин Наталія та педагог-організатор Катерина Іванюк організували віче-вшанування пам’яті студентів та курсантів, що захищали Київ від більшовиків у січні 1918 року.  

 

Відзначити героїчну  99-у річницю подвигу київських студентів під Крутами та віддати шану загиблим Героям  прийшли надвірнянські свободівці: депутати Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко та Василь Сенатович, голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак, волонтери Благодійного Фонду «Свобода-Гідність-Перемога», духовенство українських церков та громада селища Ланчина.

 

Заходи розпочалися біля символічної могили Січових Стрільців зі спільного виконання українського Славня - Державного Гімну України. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять полеглих Героїв. Священники місцевих конфесій отець Василь Ткачук та отець Тарас Щербатюк відправили поминальну панахиду за невинноубієнними у боротьбі за Незалежність України.

 

Виступаючи перед учасниками заходу голова Надвірнянської районної ради свободівець Іван Гурмак нагадав історію та значення подвигу студентів під Крутами, наголосивши, що сила наша в єдності і наш споконвічний московський ворог цієї єдності і соборності боїться.  Тому мусимо бути єдині в наших помислах і гуртуватися навколо єдиної церкви, єдиної української національної ідеї.

 

Очільник Надвірнянської районної організації ВО «Свобода» націоналіст Михайло Іваночко проникливо сказав про те, що дата 29 січня 1918 року увійшла в історію як  незабутній подвиг. Герої Крут – це є перші українські кіборги, це є прототипи сьогоднішніх героїв московсько-української війни, які захищають нашу державу на східному фронті. Герої Крут – це генетичний код нації, це 300 молодих патріотів, які своєю жертовністю показали, що можна боротися проти московської орди і їх можна зупинити. Тому нам потрібно гуртуватися, набиратися духу і ставати до боротьби.

 

Звертаючись до присутніх боєць бойового підрозділу «Карпатської Січі» Василь Сенатович зазначив, що через 100 років ми отримали і свої Крути на Майдані під час Революції Гідності, під Іловайськом і Дебальцевим через недолуге теперішнє керівництво. Національно-визвольна боротьба триває і триватиме доти, доки кожен захисник не зрозуміє, що за Україну потрібно вбивати, а не вмирати.

 

Заходи по вшануванню пам’яті Героїв Крут пройшли в місті Надвірна в районному будинку культури. В урочистостях взяли участь учасники бойових дій на східному фронті та чисельна громада Надвірної.

 

Громада села Пнів Надвірнянського району також відзначили пам’ятну дату та віддали  шану полеглим Героям Крут. Сільські  художні самодіяльні колективи виконали  патріотичні пісні та декламували вірші.

Пам’ятати великі перемоги наших предків – святий обов’язок кожного з нас, бо знання про ті великі перемоги минулого несуть в собі ключі до розуміння того, як потрібно будувати своє майбутнє.

За нашими плечами тисячолітній досвід боротьби за Незалежність.

Ми нащадки воїнів, лицарів, Героїв.

Ми переможемо!

Слава Україні!

 

 
Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»   

Додати коментар

Захисний код
Оновити