З метою відродження і збереження українських національних традицій, 5 лютого 2017 року з ініціативи депутата-свободівця Надвірнянської районної ради Володимира Черленюка в Народному домі селища Делятин, за участі фольклорних колективів району відбувся концерт "Різдвяна розколяда".

На дійство завітали голова Надвірнянської районної ради свободівець Іван Гурмак, депутат Івано-Франківської обласної ради Василь Сенатович, депутат районної ради Сергій Штогрин, депутати міської ради Надія Гурмак.

Протосинкел Коломийсько-Чернівецької єпархії Української Греко-Католицької Церкви отець-митрат  Богдан Іванюк помолився за мир в Українській державі і хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам’ять вояків російсько-української війни, котрі віддали свої життя у боротьбі за єдину і незалежну Україну.

Голова Надвірнянської районної ради свободівець Іван Гурмак подякував організаторам та учасникам за участь у "Розколяді", зокрема, за відродження та продовження звичаїв і традицій українського народу.

«На Сході України наші герої-захисники відстоюють територіальну-цілісність української держави, ми ж на мирній території повинні боротися і відстоювати свою національну ідентичність, культуру та історію, звичаї і традиції наших предків. Тому проведення таких заходів, як "Розколяда" ще раз підтверджує, що ми маємо чим гордитися і пишатися." – відзначив Іван Гурмак.

З завершенням Різдвяного циклу та Розколядою вітав депутат-свободівець Івано-Франківської обласної ради Василь Сенатович, який наголосив, що такі заходи єднають українців, і підтримуючи та відроджуючи національні культурно-мистецькі надбання народу, ми збагачуємо свій дух у боротьбі за свободу України. Зараз бійцям на Сході необхідна підтримка суспільства і ми всі повинні розуміти, що це війна всіх українців, незалежно хто в якій області живе, і потрібно не тільки прагнути, а й діяти заради перемоги над московським окупантом.

Глядачі послухали дзвінкі колядки, щедрівки та віншування, побачили Вертеп та Маланку. Музичні вміння продемонстрували юні виконавці Делятинської дитячої музичної школи, найменшому з них всього три рочки. Найбільш глядачів вразив виступ ґаздів заходу народного аматорського вокального ансамблю «Черлені пацьорки» Делятинського народного дому. Актуальна у виступах була і тематика українського сьогодення - боротьба українців за свою державність, протистояння російській агресії на Сході України.

На завершення учасників «Делятинської Розколяди» відзначили грамотами та подяками.

 

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»                                                                                                                                 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити