15 лютого 2017 року, напередодні кривавих лютневих подій Євромайдану 2014 року, у селищі Ланчин Надвірнянського району біля стенду з світлинами Героїв Небесної Сотні відбулись заходи з вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Воїнів Майдану.

У пам’ятному заході взяли участь депутат Івано-Франківської обласної ради голова районної організації ВО «Свобода» Михайло Іваночко, голова Надвірнянської районної ради свободівець Іван Гурмак, депутати-свободівці районної ради Ігор Голіней та Марія Яворська, представники духовенства та громада селища.  

Хвилиною мовчання та молитвою, яку провели настоятелі храмів місцевих конфесій, всі присутні віддали шану полеглим Героям Небесної Сотні, зокрема майданівцю земляку Василю Шереметі, який пожертвував власним життя у боротьбі за вічні цінності народу: свободу і незалежність.

Про революційні події розповів учасник Майдану, один з його комендантів, депутат Івано-Франківської обласної ради, голова районної організації ВО «Свобода» Михайло Іваночко. Націоналіст зазначив, що Майдан не завершив свою боротьбу, вона продовжується, бо те, за що стояв кожний свідомий українець, ті цінності та інтереси народу знову нехтуються найвищою владою країни. Згадуючи криваві лютневі події, Михайло Іваночко наголосив, що Герої Небесної Сотні віддали свої життя за те, щоб Україна змінилася і обіцяні покращення не були простими словами, а реальними діями.

«Патріоти боролись за кращу долю України і головне вони вірили в неї. Ми маємо пам’ятати це завжди. Ідеали, які відстоював Майдан, скроплені кров’ю наших Героїв, і ми повинні відстояти їх до кінця, здобути перемогу у протистоянні московському окупанту і здолати внутрішнього ворога, тільки тоді ми побудуємо могутню національну державу,  яку нам заповідали наші прадіди. Вічна слава і вічна пам'ять Героям Небесної Сотні».

У своєму зверненні голова районної ради, комендант Надвірнянського молитовного Майдану Іван Гурмак наголосив:

«Минає третя річниця з того часу як Україна ціною життя  своїх синів і доньок розпочала протистояння тодішньому режиму президента-втікача, ставши на захист національних інтересів, прав та свобод громадян. Дивлячись в очі смерті, Майдан вистояв, бо кожний громадянин боровся за щось святе, вірив у перемогу і справедливість та ціною власного життя Герої Небесної Сотні заплатили за гідне майбутнє Української держави. Впевнений, що слава Небесної Сотні не Вмре, не загине, її сьогодні свято продовжують герої-захисники України Східного Фронту, які мужньо боронять Східні рубежі держави! Слава Україні! Героям Слава!»

Під керівництвом завідувача Ланчинської бібліотеки Наталії Яреми учні місцевої школи виконали музичні композиції та зачитали патріотичні вірші в пам’ять про подвиг учасників Революції Гідності. Завершили захід спільним виконанням Державного Гімну України та гімну УПА "Ой у лузі червона калина".

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода» 

Додати коментар

Захисний код
Оновити