5 березня 2017 року у м.Надвірна відбулися заходи з вшанування 67-ої річниці від дня загибелі Головнокомандувача УПА Романа Шухевича, який загинув в бою із військами НКВД 5 березня 1950 року в містечку Білогорща неподалік міста Львова. Він загинув, але не скорився. Генерал Шухевич - великий воїн нескореної української нації, Герой України.

Передувала заходу поминальна Служба Божа в церкві Воздвиження Чесного Хреста за участю свободівців: депутатів Івано-Франківської обласної ради Михайла Іваночка та Ігоря Дебенка, голови Надвірнянської районної ради Івана Гурмака, депутатів-свободівців районної та міської ради, упівців Надвірняського районного братства ОУН-УПА, вояків «Легіону Свободи» московсько-української війни, активістів ВГО "Сокіл", мешканців та гостей Надвірнянщини. Після Богослужіння учасники заходу рушили смолоскипною ходою до символічної могили «Борцям за волю України», під гаслами: «Слава Україні! Героям Слава!», «Україна – понад усе!», «Бандера, Шухевич - Герої України!», «Герої не вмирають! Вмирають вороги!» «Слава нації! Смерть ворогам», де відбулось народне віче

Захід розпочався зі спільного виконання Державного Гімну України. Представники духовенства місцевих конфесій спільно з військовими капеланами із Коломиї о. Василем Довганюком та о. Миколою Остафійчуком відправили панахиду за всіма полеглими героями України. Учасники смолоскипного маршу виконали Молитву Українського Націоналіста, яку зачитав героїчний офіцер сокілець Мирослав Мисла, що 2 жовтня 2016 року пожертвував власним життям за українську ідею в боротьбі з московським окупантом. Представники влади поклали квіти і лампадки до символічної могили та спільно з усіма присутніми хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв України минулого та сьогодення.

Звертаючись до присутніх, депутат Івано-Франківської обласної ради, голова РО ВО «Свобода» Михайло Іваночко наголосив, що оборонна війна на східних теренах України об’єднує нас українців  в єдиній боротьбі проти московського імперіалізму, в єдиному прагненні Перемоги над окупантом і досягненні справжніх, а не ілюзорних революційних змін.

«Нині саме українські націоналісти на передовій – захищають суверенітет і державність України і єдині у своїх намірах будувати не олігархічну державу, а справжню національну, котра буде служити інтересам української нації. Хочу закликати всіх до єдності, боротьби не тільки з зовнішнім, але й внутрішнім ворогом – неукраїнською владою в Україні, словами Тараса Шевченка «…кайдани порвіте, і вражою злою кров’ю волю окропіте..» Слава нації!» - відзначив націоналіст.

Голова Надвірнянської районної ради свободівець Іван Гурмак закликав українців ставати до лав національної боротьби, бо тільки разом, в єдності, можна здолати будь-якого ворога.

«Роман Шухевич один з легендарних синів української нації, говорив: «Ставши на захист української держави, я усвідомлюю, що рано чи пізно згину у боротьбі за неї, але по іншому не може бути, бо коли я називаю себе українцем і став до лав боротьби, то я маю боротись на повну.» Події Революції Гідності утвердили ідеали українського та національного і не може бути інших, зокрема тих, що нам твердять «братські народи. Будуймо Україну українською, такою, якою її хотіли бачити Роман Шухевич, Степан Бандера, Герої небесної Сотні і воїни московсько-української війни ».

Депутат-свободівець Ігор Дебенко у своєму зверненні зазначив, що Роман Шухевич є взірцем українського воїна, який в боротьбі за національну ідею знаходить сенс свого життя. За вагомий внесок у розбудову національної Української держави Ігор Дебенко вручив партійну подяку свободівці, депутату районної ради Сергію Штогрину.

 «Україна, свята мати героїв» пам’ятає своїх славних синів, українці схиляють голови перед тими, хто ціною власного життя здобував Українську державу і в новітній час відстоює територіальну цілісність рідної землі на Східному фронті.

Вічна слава Героям, які віддали своє життя за Вільну Незалежну Соборну Українську державу!

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»     

Додати коментар

Захисний код
Оновити