В неділю, 26 березня 2017 року, за ініціативи Надвірнянської районної організація ВО «Свобода» та ВГО "Сокіл" відбулося вшанування 70-ої  річниці загибелі вояків УПА Бойчука Михайла та Савчука Дмитра, які  поклали своє життя за Волю та Незалежність України в часи визвольних змагань.

Вшанування відбулося біля пам’ятного знаку на межі сіл Цуцилова та Перерісля  за участі родичів загиблих повстанців, духовенства та громад ближніх сіл.

 

Захід розпочався з молитви українського націоналіста, виконання Державного Гімну України, покладання вінків  до пам’ятного знака загиблим землякам.

 

Військовий капелан о. Василь з Коломиї  та декан о. Василь з Перерісля відправили поминальну панахиду за невинно убієнними Героями визвольних змагань українського народу.

 

Виступивши перед присутніми о. Василь Довганюк зазначив, що 350 років бореться Україна за свою Незалежність. Гинуть ті, які ніколи не ставали на коліна перед ворогом, а ворог як тоді так і тепер один і той самий  – це московська людиноненависницька імперія.

"Ми боролися, боремося і не здамося, бо з нами Бог, правда і віра. Наша історія буде існувати доти, поки ми будемо пам’ятати наших Героїв", - зазначив військовий капелан о.Василь Довганюк.

 

У своєму зверненні свободівець, депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко наголосив, що Україна стала на шлях боротьби з одвічним  ворогом ще з часів гетьманщини. Минуло 70 років з того часу, як відбулася ця трагічна подія. Хлопці загинули від рук одвічного нашого ворога, який і тепер, на Сході країни, продовжує агресію проти української нації. Тому в нас немає іншого шляху, як здолати ворога раз і назавжди. Мир здобудемо тільки перемогою!

 

«За Незалежність України боролися не одне покоління національних героїв. Вони завжди будуть прикладом незламності духу і глибокого патріотизму. Тож не забуваймо людей, які поклали голови заради єдиної і вільної України», - на завершення патріотичного заходу, до присутніх звернувся націоналіст, депутат Івано-Франківської обласної ради Василь Сенатович.

Нам, усім українцям, потрібно вшановувати і знати Чин наших славних попередників, нескорених Героїв національно-визвольних змагань. Адже вони любили Україну більше свого життя, щиро вірили, що настане той час, коли Україна стане вільною та рівноправною серед держав світу.

 

Вічна пам’ять вам і шана, славні українські Герої!

 

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»          

     

Додати коментар

Захисний код
Оновити