Нещодавно, в місті Хуст, за ініціативи Закарпатської обласної організації ВО «Свобода» пройшли  пам’ятні заходи, присвячені річниці проголошення Карпатської України. У традиційних вшануваннях також взяли участь і Надвірнянські свободівці, а саме: голова «Легіону Свободи» в Івано-Франківській області Олег Туєшин, волонтер Благодійного Фонду «Свобода-Гідність-Перемога» Іван Степник, учасники  російсько-української війни Ярослав Сушириба (батальйон «Крук») та Василь Голіней (батальйон «Донбас»).

Заходи вшанування розпочалися у меморіальному комплексі « Красне Поле » –  на місці наймасштабніших боїв січових стрільців, що віддали своє життя  за молоду державу, захищаючи  її від військової агресії зовнішнього ворога.

 

Учасники  заходу прийняли резолюцію звернення до Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Генерального прокурора, голови СБУ щодо неналежного вшанування на державному рівні Героїв Карпатської України. А також про ганебні акти вандалізму щодо пам’ятників та меморіалів борцям за українську  незалежність, що в  майбутньому може призвести до розгортання  « донецького сценарію » на теренах Закарпаття.

 

Справжньою окрасою заходів стало виконання стрілецьких пісень лідером гурту «Тінь Сонця» Сергія Василюка, соліста гурту «Полікарп» Валерія Гладунця та кобзаря Тараса Силенка.

 

Також націоналісти відвідали могилу, нещодавно зруйновану вандалами, Миколи Аркаса – командира полку Дієвої армії Української Народної Республіки.

В центральній частині міста, по вулиці Карпатської Січі, свободівці Надвірнянщини представили виставку військової амуніції та бойової зброї, що використовується ворогом проти наших захисників на Сході України. Живе спілкування з учасниками російсько-української війни викликало неабиякий інтерес у місцевих жителів. Цій виставці передувала зустріч Олега Туєшина та його побратимів з колективом та учнями місцевої гімназії інтернату, яка відбулася 31 березня.

«Незважаючи на те, що сьогодні владою, як центральною так і місцевою, недостатньо проводяться заходи з патріотичного виховання молоді, дані зустрічі лише сприяють зростанню національної свідомості підростаючого покоління» - так вважають організатори заходів: керівник «Легіону Свободи» - Олег Куцин, Громадська організація  «Сокіл»,  Громадська організація «Хуст - Наш Дім».  

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода» 

Додати коментар

Захисний код
Оновити