В час Великодніх свят в селищі Ланчин  відбулося  літературно-музичне віче з нагоди 122-ої річниці з дня народження письменника, перекладача, журналіста, та славного сина України, Юрія Шкрумеляка. Для громади Галичини він був знаний, як Іван Сорокатий, для січового стрілецтва – як Юрза – Мурза.

Націоналісти одні із перших відновили традицію і тепер щорічно з ініціативи Надвірнянської районної організації ВО «Свобода» відбуваються заходи  вшанування світлої пам’яті Юрія Шкрумеляка, великого українця, борця за волю України.

 

Урочистості  розпочалися з панахиди, яку відправили  настоятелі  місцевих конфесій отець Василь Ткачук та отець Тарас Щербатюк біля монумента Юрію Шкрумеляку в центрі селища.

 

У святковому концерті за участі учнів Ланчинської ЗОШ I-III, I-II ступенів та Дитячої  бібліотеки під керівництвом Наталії Яремин прозвучали вірші поета. Діти розповіли про нелегкий життєвий шлях свого відомого односельця. Все своє життя він гордо проніс звання українця, закликав і своїми вчинками, і творчістю до любові та боротьби. Свого часу, як редактор дитячого львівського журналу та автор віршів для дітей, прививав любов у наймолодших до своєї землі, до материнської мови, до України.

 

В знак великої подяки та шани до пам’ятника січовому стрільцеві свободівці поклали квіти. Звертаючись до односельчан, націоналіст, депутат Івано-Франківської ради Михайло Іваночко привітав усіх з Великодніми святами, подякував  за участь в урочистих заходах, згадав славного сина України Юрія Шкрумеляка і постарався людям відкрити очі на досягнення нинішньої влади за останній рік роботи, наголосивши при цьому, що:

 «I місце України – за рівнем корупції в Європі;

   I місце України – за рівнем бідності населення в Європі;

   I місце України  - за рівнем інфляції в Європі;

   I місце України – за рівнем зростання цін і тарифів в Європі;

   I місце України – за рівнем девальвації гривні серед валют Європи;

   I місце (знизу) України – за рівнем заробітних плат в Європі;

   I місце  за рівнем мільйонерів е-декларантів серед депутатів, міністрів, суддів, мерів, голів ОДА тощо;

   I місце України – за рівнем де статки Президента і Прем’єр-міністра зростають за рік у десятки разів більш ніж національний ВВП».

 

«Ми кожного року вшановуємо світлу пам’ять нашого Героя. Приємно, що  цього року заходи проводяться свідомо» - зазначив свободівець Михайло Іваночко.

 

Юрій Шкрумеляк і нині, і повсяк час житиме зі своїм народом, бо в нього як і в народу, була єдина мета:

 

- «В нас єдина мета – Україна свята
    Незборима ніким і ніколи». 

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода» 

Додати коментар

Захисний код
Оновити