Наприкінці квітня 2017 року на батьківщині славного козака Максима Залізняка – на Черкащині в урочищі Холодний Яр відбулися урочистості і заходи із вшанування, присвячені 100-річчю відновлення вільного козацтва та 100-літтю української революції, що охоплювала всю Українську державу.

На Холодноярському фестивалі побували активісти і волонтери Надвірнянської районної організації ВО «Свобода», бійці «Легіону свободи», активісти ГО «Сокіл» з Надвірнянщини.

Організували вшанування керівники Історичного клубу "Холодний Яр", ВО "Свобода", "Легіону Свободи", "Національний корпусу", "Правого Сектора", полку "Азов" та ВГО "Сокіл".

Надвірнянські бійці «Легіону свободи» та активісти ГО «Сокіл» спільно з учасниками з інших областей України взяли участь у реконструкції сучасного бою з використанням військової техніки на околиці села Івківців біля гори Семидубової, на якій за легендою поховано гетьмана Богдана Хмельницького. Також, тут відбулися різноманітні турніри, військово-практичні навчання і кожний охочий мав можливість відчути себе справжнім нащадком козацького воїнства.

Заходи продовжилися у селі Медведівка Чигиринського району Черкаської области, де біля пам'ятника Максимові Залізняку відбулося урочисте відкриття фестивалю «Холодний Яр 2017» з нагоди вшанування 100-ліття Вільного козацтва. Свободівці у Медведівці облаштовували табір, на який з'їхалися націоналісти з усієї України. У свободівському таборі біля ватри відбувалися гутірки з керівництвом партії, зокрема з народним депутатом України Андрієм Іллєнко.

Різноманітні виставки, майстер-класи народних умільців, книжковий ярмарок, фестиваль пісні "Холодний Яр- 2017", фестиваль документального кіно про Визвольну боротьбу українців, вечірня ватра, козацьке фаєр-шоу, а також експозицію сучасного озброєння та екіпірування українського воїна, виставку використаних боєприпасів від Надвірнянського «Легіону свободи» можна було побачити в Холодному Яру.

30 квітня, делегація свободівців Надвірнянщини відвідали урочисте віче в селі Мельники, на якому виступив очільник ВО "Свобода" Олег Тягнибок, нардени-свободівці Андрій Іллєнко й Юрій Левченко та командир "Легіону Свободи" Олег Куцин. Також надвірнянські свободівці долучились до вшанувань отаманів та повстанців Холодного Яру, які поховані в цьому селі.

Завершальні заходи відбулися на хуторі Буда де росте 1100-літній дуб Максима Залізняка. Програма вшанувань завершилася Музичним фестивалем вояцької пісні "Холодний Яр-2017", на якому виступили: Сергій Василюк, Тарас Компаніченко, Валерій Мартишко, Тарас Силенко, гурти "Вертеп", "Полікарп", "Друже Музико" та ін.

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»                                                                                                                                 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити