10 травня 2017 року з ініціативи голови ГО «Надвірнянське районне об’єднання воїнів АТО» свободівця Олег Туєшин та за сприяння голови  наглядової ради ВО БФ «Свобода Гідність Перемога» депутата обласної ради Михайла Іваночка і голови Надвірнянської районної ради свободівця Івана Гурмака у Прикарпатському військово-спортивному ліцеї м.Надвірна медична команда швидкого реагування «Вітерець» на чолі з своїм керівником парамедиком Галиною Алмазовою провели для вихованців ліцею тренінг з надання першої медичної допомоги.

Інструктаж по головних принципах ПМД розповіли та показали справжні знавці своєї нелегкої справи, медики, які врятували тисячі життів на передовій московсько-української війни, люди, які заслужено є Народними Героями України - команда швидкого медичного реагування «Вітерець» в складі: парамедиків Галина АлмазоваTetiana BassakНата Мазуркова, Яна Кошова Квітка, Kein Oo, Larisa Mik та Олег Туєшин (водій екіпажу).

Участь у заході взяли понад 150 ліцеїстів, більшости вдалося не тільки отримати теоретичні знання а й опанувати практичні навички з надання першої медичної допомоги потерпілому, зокрема правильно накласти при кровотечі джгут і навіть реанімувати людину у разі зупинки серця. Ліцеїсти, як майбутні захисники охоче спілкувалися і цікавилися в медиків як допомогти товаришу на полі бою і як врятувати життя потерпілому у повсякденному житті.

Націоналіст голова РО ВО «Свобода» Михайло Іваночко наголоси на важливости проведення таких заходів не тільки для ліцеїстів, а й взагалі для учнів шкіл, і навіть для дорослих, бо у час війни кожен українець повинен прагнути врятувати життя і вміти допомогти так, щоб не зашкодити потерпілому.

«Живемо в час, коли кожен з нас повинен бути готовим в будь-яку хвилину стати на захист рідної землі в боротьбі з ворогом, або ж допомагаючи одне одному, рятуючи життя потерпілим, як медики екіпажу «Вітерець» - відзначив голова районної ради  Іван Гурмак

Самі ж медики-волонтери зазначили, що проводячи тренінги у дітей та підлітків, ми закладаємо знання в майбутні покоління. Дуже важливо знати, що ти можеш зробити щоб допомогти своїм близьким у відповідний момент. Такі тренінги викликають не тільки цікавість і багато запитань з боку дітей, а й впевненість нас дорослих, що ці хлопці та дівчата точно прийдуть на допомогу.

На завершення директор Прикарпатського військово-спортивного ліцею полковник Микола Мартинюк провів для гостей невеличку екскурсію навчальним закладом і подякував медикам-волонтерам за їх нелегку працю на Східному фронті та відвідини ліцею.

Варто зазначити, що напередодні 9 травня такі ж інструктажі з надання першої медичної допомоги медичний екіпаж швидкого реагування «Вітерець» провів у Надвірнянській ЗОШ №3 для всіх охочих мешканців Надвірнянщини.

Волонтерська організація БФ «Свобода Гідність Перемога» висловлює подяку підприємцям, небайдужим мешканцям Надвірнянщини, які зробили перебування медиків-волонтерів медичної команди швидкого реагування «Вітерець» на теренах району приємним та комфортним. Дякуємо за матеріальну допомогу волонтерам:

-Андрію Голинському – 600 гривень;

-Анатолію Косовану – 200 гривень;

-Михайлу Дяків – 200 гривень;

-Валентину Болейко – 300 гривень.

А також, депутату районної ради Сергію Штогрину та депутату обласної ради Василю Сенатовичу.

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода» 

                                                                                                                        

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити