23 травня День Героїв України - це нагода висловити свою щиру вдячність та пошану тим, хто без вагань поклав своє життя на вівтар Української Незалежності, хто боровся за нашу свободу, чий героїчний чин став або ж стане прикладом для майбутніх поколінь.

Вже традиційно активісти Надвірнянської районної організації ВО «Свобода» разом з очільником Михайлом Іваночком беруть участь у вшануванні Героїв України: лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської доби, Cічових стрільців, вояків Армії УНР, холодноярців та воїнів УПА. Напередодні Дня Героїв урочисті заходи відбулись на Надвірнянщині, зокрема в селищах Ланчин та Делятин, а також у селі Гвізд.

Урочистості в селищі Ланчин розпочалися з панахиди біля могили борцям за суверенну українську державу, яку відправили настоятелі місцевих конфесій отець Василь Ткачук та отець Тарас Щербатюк. Всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих Героїв. У святковому концерті за участі учнів Ланчинської ЗОШ I-II ступенів та Дитячої бібліотеки під керівництвом Наталії Яремин прозвучали патріотичні вірші та пісні.

Націоналіст, депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко, виступаючи перед своїми односельчанами, зауважив, що саме від рук московських окупантів гинули наші Герої, саме московський кривавий чобіт століттями топче нашу землю, тому боротьба за Вільну Самостійну Українську державу продовжується, і ця боротьба не на життя, а на смерть.

«Місія українських націоналістів, як казав наш провідник, Степан Бандера, звертатися до кожного українця по допомогу: «Ви нам допоможіть, і ми виборемо державу». Мир здобувається тільки перемогою, а не капітуляцією. Бандера наш Герой! Всі ті, хто загинув за Україну – це наші Герої! Це наша земля і це наші Герої!» - наголосив у своєму виступі націоналіст.

Святковий концерт приурочений Дню Героїв України за сприяння депутата-свободівця Надвірнянської районної ради Володимира Черленюка відбувся в Народному Домі селища Делятин. Гості та мешканці мали змогу послухати патріотичні пісні та вірші юних виконавців Катехетичної школи ім. Блаженного Симеона Лукача. Прозвучали музичні композиції у виконанні хорової капели «Черлені пацьорки». Танцювальні вміння продемонстрував дитячий зразковий танцювальний колектив. Довго не стихали овації після виступу солістки-вокалістки Даринки Сидорук з Коломиї, яка виконала пісню «Ой летіли дикі гуси». Особливо тепло глядачі приймали дитячий вокальний ансамбль «Стрільче» Делятинського НВК під керівництвом Галини Черленюк.

Виставку військової зброї та амуніції у холі Народного Дому організував свободівець голова ГО «Надвірнянське районне об'єднання воїнів АТО» Олег Туєшин. Разом з побратимами ветеран московсько-української війни спілкувався з дітьми та дорослими, розповідав про військові будні.

У селі Гвізд святковий концерт приурочений до Дня Матері та Дня Героїв України відвідав депутат-свободівець Івано-Франківської обласної ради Василь Сенатович. Організували святкове дійство працівники Гвіздського сільського будинку культури Світлана Ців’юк та Любомир і Уляна Боднаруки.

Звертаючись до присутніх, націоналіст подякував всім українським матерям за їх мужність та за те, що виховали і виростили справжніх Героїв України, захисників рідної землі. Василь Сенатович побажав українським ненькам здоров’я та Божого благословення, щоб з їх очей текли лиш сльози радості, щоб кожна мати зустріла живим і здоровим свого сина чи доньку. Також свободівець привітав з Днем Героїв України і відзначив, що наше завдання - зробити цінності борців за волю України цінностями держави.

Глядачі мали можливість послухати музичні композиції у виконанні народного аматорського ансамблю «Скарбниця», чоловічого вокального ансамблю «Гвіздські парубки» та інших. Жартівливі таночки представили наймолодші учасники танцювального ансамблю «Краплинка» та старша танцювальна група.

Пам’ятаючи, шануючи та святкуючи українські свята такі як День Матері, День Героїв України ми сповняємо заповіти наших предків, наближаємо час перемоги. Віримо, що в мирі та єдності українці гідно житимуть на Своїй богом Даній Землі!

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»                                                                                                                                 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити