Цього року 30 червня минає 110 річниця з дня народження легендарного командира УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича. Все свідоме життя Провідника націоналістів  – це безперервна боротьба за незалежність України. З безмежним патріотизмом, любов’ю і відданістю служив він українській нації, і тому назавжди залишиться нескореним у пам’яті кожного українця.

Роман Йосипович Шухевич народився 30 червня 1907 року у Львові. Дитинство провів у Краківці на Львівщіні. Закінчив Львівську політехніку, після чого відбував військову службу в польській армії. У 1925 році Роман Шухевич вступив у ряди Української Військової Організації.

В 1930 році одружився на дочці священика Наталії Березинській, яка народила йому сина Юрія та дочку Марію. Родина Романа Шухевича зазнала жорстоких репресій від радянської влади. Дружина Наталія з матір’ю Осипою були вислані на заслання. Діти – син Юрій (1933 р.н.) та дочка Марія (1940 р.н.) були передані до дитячого будинку в Донецьку. Згодом сина Юрія було ув’язнено й він перебував більше 30 років у каторжних таборах.

У 1943 році в житті Романа Шухевича почався новий етап діяльності, як Провідника й Командира національно-визвольної боротьби проти німецьких і російських окупантів. У серпні 1943 його було обрано Головою Бюро Проводу ОУН і призначено Головним командиром УПА.

Під час німецької окупації України Роман Шухевич мешкав переважно у лісових криївках, а від серпня 1944 р. з приходом радянської влади – у селах. За наступні п'ять років він змінив величезну кількість місць проживання. Командир найбільшої української партизанської армії загинув під час бойової операції, встановивши рекорд тривалості перебування на посту серед керівників антинацистських та антикомуністичних визвольних рухів Центральної та Східної Європи свого часу. 5 березня 1950 року, на 43 році відійшов у вічність у бою з чекістами, віддавши рідній землі своє бурхливе й героїчне життя - командир армії безсмертних Роман Шухевич. Місце поховання Великого Сина свого народу невідоме і досі.

Протягом 7 років очолювана Романом Шухевичем УПА, чисельність якої перевищувала 200 тис. вояків була високо боєздатною, дисциплінованою і чітко структурованою армією, яка опиралася винятково на український патріотизм і всенародну підтримку. Про УПА Роман Шухевич казав, «Героїчна боротьба УПА й визвольно-революційного підпілля, – це найбільш героїчна доба в історії України. Знайте, що такої геройської доби не знає історія людства. У тінь пішли прославлені герої Термопілів. На героїзмі УПА й визвольно-революційного підпілля будуть виховуватися нові українські покоління. Боєць УПА. Український революціонер заступить місце мужнього спартанця в історії людства »

Провідник української нації Степан Бандера писав «Роман Шухевич був із крови й кости борець визвольної справи, тому бачимо його в перших лавах там, де ця боротьба горіла полум'ям. Він — з природного обдарування і покликання — провідник. Тому він цілком природно мобілізував, організував лави численних борців, наснажував їх вірою, завзяттям, жертовністю, ведучи до організованого змагання.»

Варто зазначити, що на 12 позачерговій сесії Надвірнянської районної ради фракцією ВО «Свобода» було ініційовано та підтримано звернення про проголошення 2017 року на Надвірнянщині роком головного командира УПА Романа Шухевича» та звернення районної ради до Президента України щодо видання Указу "Про заходи з відзначення 75-річчя від створення Української повстанської армії".

Свободівці вкотре наголошують на важливости даних пам’ятних дат в історії національно-визвольної боротьби української нації, в якій постать Романа Шухевича та образ українських повстанців  надихає новітніх воїнів московсько-української війни на подвиги в ім’я рідної держави.

На даний час депутати-свободівці Київської міської ради відстоюють звернення фракції ВО «Свобода» щодо перейменування в Києві проспекту імені Ватутіна на проспект Романа Шухевича. Проти історичної справедливості ініційованої свободівцями виступили так звані «антифашистські організації», що й близько не знають української історії і навіть не мають до неї дотичності. Прикро те, що київський міський голова Віталій Кличко замість того, щоб відправити так званих «активістів-антифашистів» в «нокаут», зайняв нейтральну позицію і не спішить підписувати підтримане більшістю депутатів київської міської ради рішення, щоб кияни та гості міста мали можливість якомога скоріше прогулюватися Проспектом імені Романа Шухевича.

Розвивайте в собі національну свідомість, дух високої моралі, активну громадянську позицію, будьте гідними нащадками Героїв! Слава Україні! Героям Слава!

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»

Додати коментар

Захисний код
Оновити