Днями у селищі Битків, що на Надвірнянщині, урочисто відкрили Храм Успіння Пресвятої Богородиці, настоятелем якого є о. Володимир Чорноокий. В рамках відкриття Храму свободівці депутат Івано-Франківської обласної ради Василь Сенатович та голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак відзначили нагородами бійців та волонтерів московсько-української війни

Привітати і благословити місцеву громаду прибув Правлячий архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ кир Василій Івасюк.

Участь у відкритті та освяченні храму взяли представники обласної, районної та місцевої влади, зокрема свободівці Надвірнянщини, голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак, депутат Івано-Франківської обласної ради Василь Сенатович, депутат Надвірнянської районної ради Андрій Крицький.

Не залишили знаменну подію поза увагою видатні українці-вихідці з селища Битьків, а саме видатний актор, громадський та політичний діяч свободівець Богдан Бенюк.

Депутат обласної ради Василь Сенатович привітав односельчан з важливою подією - відкриттям Храму Успіння Пресвятої Богородиці, а також з 26-ою річницею незалежності України. Незмінний волонтер Надвірнянщини зазначив, що висока духовність української нації завжди веде її до перемоги і зараз, коли в умовах неоголошеної війни в Україні відкриваються українські храми і церкви це знак того, що незламність духу нашого народу щораз міцнішає адже, Бог і Україна понад усе!

«Українська нація воює на східних кордонах із зовнішнім ворогом - москвою, а бореться по всій території України з внутрішнім окупантом – неукраїнською владою. Будуймо нашу державу зараз, зводячи українські храми, підносячи українську культуру, говорячи на українській мові, шануючи українських Героїв та обираючи українську владу.» - наголосив націоналіст.

З вітальним словом виступив голова Надвірнянської районної ради свободівець Іван Гурмак, відзначивши, що усі ми маємо розуміти, що ціною нашого спокою, добробуту, миру є біль, страждання і навіть смерть воїнів-захисників Української держави.

«Сьогодні вся Надвірнянщина провела в останню путь бійця московсько-української війни Миколу Фурмана і душі покійного потрібна тільки щира молитва кожного з нас. Ми повинні зробити все для того, аби Україна пам’ятала своїх Героїв, щоб жодна крапля їхньої крові не була пролита марно. Бережімо свою незалежність, бережімо незалежність України! Як говорив командир «Карпатської Січі» Михайло Колодзінський : Перемога наша в руках Бога, але геройство наше в наших руках. Слава Україні! Героям Слава!»

Спільно з головою районної ради Іваном Гурмаком, Василь Сенатович нагородив медалями міського голови міста Івано-Франківськ Руслана Марцінківа "За честь і звитягу" бійців московсько-української війни з селища Битків: Василя Бенюка, Романа Букатюка, Ярослава Госедло, Василя Госедло, Дмитра В’юника, Михайла Івасюка, Василя Подика, Василя Павлика орденом бойового волонтера України за волонтерську діяльність в зоні проведення бойових дій. Подякою голови районної ради Іван Гурмак відзначив пароха селища Битків отця Володимира Чорноокого за значний внесок у духовне та громадське життя селища, за жертовну, самовіддану та духовну працю на благо неньки – України. Крім того Василь Сенатович вручив о. Володимиру нагороду За служіння Україні від волонтерської організації БФ «Свобода Гідність Перемога». Подяки голови районної ради удостоївся місцевий мешканець Микола Дзебчук за значний внесок у духовне життя селища та особистий внесок у будівництво Храму Успіння Пресвятої Богородиці.

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»    

Додати коментар

Захисний код
Оновити