14 жовтня 1942 року під заступництвом Покрову Пресвятої Богородиці з простого селянина, доброго господаря, лікаря, студента, вчорашнього робочого створилося одне з найпотужніших українських військ - Українська Повстанська Армія, що на цілий світ продемонстрували силу, єдність і прагнення до самостійності української нації. Поміж двох світів, двох загарбників: фашистської Німеччини та більшовицької Росії, в час окупації та деукраїнізації УПА боялися по обидва боки.

Повстанець - це не просто український воїн, - це символ національної ідеї. Минають роки, але рано чи пізно «повстанський дух», «що тіло рве до бою» прокидається в кожному з нас. І зараз на заповідях полковника Євгена Коновальця, Степана Бандери і Романа Шухевича новітні повстанці боронять рідну Україну від московського окупанта.

Цьогоріч на загальнонаціональному рівні відзначаємо 75-ту річницю УПА. Варто зазначити, що 2017 рік в Івано-Франківській області проголошений роком УПА, крім того 2017 рік в Надвірнянському районі проголошений роком командира УПА Героя України Романа Шухевича. 75 років тому 14 жовтня, присягнувши на вірність Україні, вояки ОУН-УПА розпочали свою боротьбу за вільну й самостійну державу. Українська Повстанська Армія  стала військово–політичною силою, яка ще тоді довела всьому світу прагнення українського народу будувати незалежну європейську Україну.

«У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ в націю». Тож не посоромимо слави Героїв Української Повстанської Армії, ставаймо на захист національного майбутнього наших дітей. Вірю, що перемогу над Московією здобуде наше покоління і цього разу назавжди. Будьмо гордими, що ми є спадкоємцями боротьби за славу Володимирового Тризуба і змагаймо до поширення сили, слави, багатства і величі Української Держави, бо це те, що виведе нас до перемоги, миру та процвітання. І нехай у цій святій справі заступиться за нас Пресвята Богородиця і допоможе непереможний дух Героїв України!

Хай же вічна буде слава впавшим героям ОУН-УПА, що склали своє життя на жертовнику нації.

Слава Українській нації! Слава Україні! Героям Слава!

 

Голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»

Додати коментар

Захисний код
Оновити