Напередодні 75-ої річниці створення Української Повстанської Армії легендарний сотник Мирослав Симчич псевдо «Кривоніс» дав низку інтерв’ю кореспондентам різних видань, в яких охоче ділився спогадами про військові будні та власні життєві випробування. Щораз сотник УПА наголошував, що й досі вважається злочинцем в Україні, незважаючи на всенародне визнання. Національна справедливість відновилася 15 листопада 2017 року в Косові, де на засіданні районного суду проголосили Ухвалу котрою реабілітували Мирослава Симчича на 94 році його життя.

Підтримати живу легенду на історичному судовому засіданні зібралися націоналісти із всього Прикарпаття, зокрема, свободівці з Івано-Франківська, Надвірни, Коломиї, Снятина, представники братства ОУН УПА Косівської станиці, представники КУНу та спілки воїнів московсько-української війни. Судова зала була переповнена, отож чимало активістів чекали рішення суду у коридорі та на вулиці.

Судова історія розпочалася ще 9 лютого, де в Косівському районному суді мало відбутись засідання з приводу заяви Мирослава Симчича про реабілітацію його як воїна УПА. Сам заявник не зміг з’явитися до суду через поганий стан здоров’я, тому довіреною особою у справі з відповідними документами від Кривоноса виступив його побратим з Коломиї Михайло Перцович.

Кілька разів розгляд справи переносили із різних причин. Однак в черговий раз слухання таки відбулося. Розпочали засідання спільною молитвою, яка допомогла Кривоносу повернутися живим до рідної домівки після більш як 30 років тюремних поневірянь. З Божою поміччю українська Феміда прийняла сторону заявника і суд виніс остаточне рішення про повну реабілітацію Мирослава Симчича – сотенного УПА, політв’язня. У залі прогриміла хвиля овацій. Торжество справедливості та правди.

Українська незалежність щораз міцнішає і доказом того є реабілітовані справжні Герої національно-визвольних змагань, ряди яких відтепер поповнив легендарний сотенний Мирослав Симчич - націоналіст, борець з непохитною вірою, син своєї нації, життя якого взірець героїчного чину воїнів Української Повстанської Армії. Щиро радіємо черговій перемозі Кривоноса, заслуженій ще багато років тому, але здобутій тільки зараз.

Слава Україні! Героям слава!

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»

Додати коментар

Захисний код
Оновити