1 січня 2018 року на малій батьківщині Степана Бандери в селі Старий Угринів Калуського району з нагоди 109-ї річниці з дня народження Провідника ОУН відбулися вже традиційні урочисті заходи. Вшанувати пам'ять ідеолога і теоретика українського націоналістичного руху ХХ століття прибули свободівці з Надвірнянщини у складі голови Надвірнянської районної ради Івана Гурмака, депутатів обласної ради Михайла Іваночка та Василя Сенатовича, депутатів районної ради Сергія Штогрина та Ігора Голінея і близько двадцяти активістів.

Біля родинної хати Бандери вшанувати пам’ять земляка, символа національно-визвольного руху зібралися біля тисячі людей, серед них вояки-ветерани Української Повстанської Армії, бійці московсько-української війни, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, депутат Івано-Франківської голова обласної організації ВО «Свобода» Михайло Королик та численні делегації із різних куточків держави.

Присутні помолилися за упокій душі провідника Організації українських націоналістів, а керівники області та району поклали вінки і квіти до пам’ятного знаку. По завершенню панахиди пройшло святкове віче та концерт.

Цьогоріч вкотре віддати шану Провіднику до його рідного обійстя приїхав лідер українських націоналістів очільник ВО «Свобода» Олег Тягнибок.

У своєму зверненні голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок зауважив, що ще кілька років тому ім'я Бандери викликало страх у багатьох, в тому числі й українців, які були задурманені радянською пропагандою. Сьогодні ж ситуація змінилася кардинально — з іменем Бандери наші воїни йдуть в бій, відстоюючи державну незалежність, на честь Провідника називають вулиці та проспекти, а його цінності все більше поширюються Україною.

«Прийшов час бути бандерівцем. Не лише на словах, під час мітингу чи науковій конференції. А й передусім у побутовому житті. Щодня, щохвилини… Починаймо з основ! Як свого часу батько Степана Бандери, отець Андрій Бандера передав своєму синові, так само й ми зобов'язані не лише сприймати, а й власноруч передавати молодому поколінню нашу бандерівську традицію.» - наголосив Олег Тягнибок.

На необхідности плекання притомного, потужного, україноцентричного, мудрого українського проводу наголосив і голова Івано-Франківської обласної ради заступник голови ВО "Свобода" з ідеологічних питань  Олександр Сич.

Депутат Івано-франківської обласної ради, голова Надвірнянської РО ВО «Свобода» Михайло Іваночко закликав жити за визначальними концептами та принципами Степана Бандери, а саме: БОГ, ДУША, ДУХОВІСТЬ, ІДЕЯ!.

«Степан Бандера є нашим дороговказом, який веде українців в боротьбі проти московського окупанта. Саме Він є майбутнє України, як самостійної Держави, в якій всім буде добре жити, а українцям - найкраще. Хай нас українських націоналістів нині діючий режим і переслідує, намагається знищити, оббрехати, пересаджати в тюрми та ми не повинні на це зважати. Напруження жертовности, посвяти й героїзму нас, як представників титульної Нації в Українській Державі таке наявне велике, що його вистачає не лише на те, щоб воскресити, а навіть створити Українську Соборну Самостійну Державу. Феноменальною є Людина, що змогла дати назву цілому народові – бандерівці. Ймовірно, прізвище роду запрограмувало його Долю і стало знаком Свободи і Незалежности українців. Слава Нації» - наголосив націоналіст.

Очільник Надвірнянщини  свободівець Іван Гурмак зазначив, що в основу життя, діяльності і боротьби  Степана Бандери лягла ідея української нації, а сам Степан Бандера став символом боротьби і символом перемоги українців.

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»

Додати коментар

Захисний код
Оновити