Свободівці Надвірнянщини долучилися до урочистостей з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Української Народної Республіки

Акт Злуки був проголошений 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві і навічно закарбувався на сторінках української історії, як День Соборності України. Під синьо-жовтим стягом вільної держави об’єдналися брати і сестри українці, котрі розуміли, що тільки соборний народ є нацією. День Злуки – це усвідомлення і нагадування  того, що тільки в єдності українських земель наша сила і перемога над будь-яким ворогом, бо незважаючи на те, де ми народилися чи живемо – на Прикарпатті чи на Донбасі – ми є українцями, нащадками лицарів Київської Русі, славних запорізьких козаків і відважних вояків УПА.

Цьогоріч минає 100 років боротьби за незалежність України з дня підписання третього універсалу, яким створювалася Українська Народна Республіка. Відтоді розпочався активний етап розбудови держави, який триває і досі. Україна століттями торувала свій шлях до незалежності і подвиги її синів та доньок творять майбутнє нації.

22 січня 2018 року в Надвірнянському районному будинку культури відбулись урочисті заходи з нагоди відзначення 99-ї річниці проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР та 100 річчя з дня проголошення незалежності Української Народної Республіки.

На святковий концерт завітали надвірнянські свободівці, зокрема голова районної ради Іван Гурмак, депутати обласної ради Михайло Іваночко та Василь Сенатович, волонтери та активісти РО ВО «Свобода». Заходи розпочались з урочистого виконання Гімну України, покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченка і стели Героям Небесної Сотні.

З нагоди Дня Соборності України звернувся депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко, який наголосив, що саме проголошення незалежності Української Народної Республіки 100 років тому передувало відновленню незалежності Української держави в 1991 році.

«Історія не любить тих, хто вагається тому треба діяти рішуче, особливо в теперішніх умовах. Протягом 100-ліття Україна поетапно втрачала свою незалежність і свої землі адже, 1918 році наші кордони були далеко ширшими. Виховуймо кожен в собі і в наших дітях отой проукраїнський стержень, щоб розбудувати Українську державу такою, як заповідали нам предки єдиною. могутньою і незалежною «Від Сяну по Кавказ…»» - відзначив націоналіст.

Голова районної ради свободівець Іван Гурмак зауважив, що маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної держави, якою пишатимуться наші нащадки, і додав:

«Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви, принесені на вівтар незалежності, соборності, державності.»

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»

Додати коментар

Захисний код
Оновити