Днями в Надвірнянській центральній районній бібліотеці відбулась презентація книг депутата Надвірнянської міської ради від політичної партії ВО «Свобода» Євгена Луціва «Замовлені від кулі і шаблі» та «Святі і страшні: партизанська тактика боротьби українського вільного козацтва».

На захід завітали історики, краєзнавці, працівники бібліотеки, читачі та активісти РО ВО «Свобода».
Євген Луців – краєзнавець,учитель географії Пасічнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, голова Надвірнянської районної організації «Меморіал», депутат міської ради, лауреат районних премій ім. Надії Попович та Юрія Шкрумелюка є автором 8 книг, зокрема таких, як «Люди з легенди. Життя та боротьба Мирона та Марти Свідруків», «Меморіал»: причетність», «Від «пасіки» до Пасічної», «Бойове мистецтво гуцулів»,«Лицарі червоної калини», «Чорти ми лісові» та ін.

Основу книги «Святі і страшні становить партизанська тактика боротьби українського вільного козацтва» розглянуті історія та періоди розвитку українського вільнокозачого руху І-ї пол. ХХ ст.; питання організації, підготовки, тактики бойових дій; розвідувального забезпечення, дій повстанців та партизанської Армії УНР проти білих і червоних московських окупантів. Видання є актуальним в період нинішньої московсько-української війни та цікавою для військових і всіх, хто досліджує історію української воєнної тактики. За словами автора, книга «Замовлені від кулі і шаблі» являє собою унікальне дослідження магічних, надприродних умінь характерників, з середовища яких вийшли майбутні засновники українського козацтва та розробники їхньої бойової підготовки і тактики. На основі історичного, міфологічного та етнографічного матеріалу автор розкриває маловідомі аспекти воєнної тактики українського козацтва, що часто межують з легендами чи основуються на них.

Присутнім презентували також тематичні історичні фільми про козаків-характерників та український вільнокозачий рух. Автор зачитав декілька уривків зі своїх  нових книг та подякував всім хто сприяв у виданні такої необхідної суспільству літератури. На заході присутні активно обговорювали підняті в книгах теми.

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»                                                           

Додати коментар

Захисний код
Оновити