29 січня ми вшановуємо пам’ять Героїв Крут. Крути стали легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за Українську Державу. Вся­ Україна згадує тих, хто віддав життя за­ РІДНУ ЗЕМЛЮ! Подвиг українських юнаків ­під Крутами, що своєю кров’ю окропили св­яту землю в боротьбі за волю України, на­вічно залишиться в історії як символ нац­іональної честі. В масштабах історії ця ­битва зовсім невеличка, вона не є зразко­м військового мистецтва. Проте, це – сим­вол нескореного духу нашої нації.

В неділю 28 січня, за ініціативи Надвірнянської РО ВО "Свобода" та керівництва Ланчинської селищної ради ОТГ, завідую­ча Ланчинської дитячої бібліотеки Яремин­ Наталія та Андрій Микитин організували віче-вшанування пам­'яті студентів та курсантів, що захищали­ Київ від більшовиків у січні 1918 року. Відзначити героїчну 100 – ту річницю подвигу київських студентів під Крутами та від­дати шану загиблим Героям взяли участь ­Надвірнянські свободівці, а саме: депутат­ Івано-Франківської обласної ради Михай­ло Іваночко, депутат Надвірнянської районної ради Сергій Штогрин, депутати - свободівці новоствореної Ланчинської ОТГ, волонтери БФ «Свобода-Гідність-Перемог­а», духовенство та громада селища Ланчина.

Заходи розпочалися біля могили Січових С­трільців із спільного виконання Державно­го Гімну України. Хвилиною мовчання всі ­присутні вшанували пам’ять полеглих Геро­їв. Священники місцевих конфесій отець В­асиль Ткачук та отець Тарас Щербатюк від­правили поминальну панахиду за невинноуб­ієнними.

Очільник Надвірнянської районної організаціїї ВО «Свобода», націоналіст Михайло І­ваночко звертаючись до присутніх нагадав, що сьогоднішня Українська держава є правонаступницею князівської доби, правонаступницею Гетьманської України, правонаступницею Карпатської України 1938 років, правонаступницею Української Народної Республіки і тому ми маємо пам'ятати героїчний чин тих, хто віддав своє життя за незалежність України. Не можна викреслити з пам'яті людської той безсмертний подвиг юних студентів, що захищали українську державність, поклавши на вівтар найцінніше – власне життя.

Громада села Добротів Надвірнянського району­ також відзначили пам’ятну дату та відда­ли шану полеглим Героям Крут. Заходи організувала та провела завідуюча сільської бібліотеки, депутат Ланчинської ОТГ, свободівка Марія Яворська. Сільські художні самодіяльні колективи ­виконали патріотичні пісні та вірші пе­ред учасниками заходів.

Пам’ятати великі перемоги наших предків ­– святий обов'язок кожного з нас, бо знання про ті великі перемоги минулого несу­ть в собі ключі до розуміння того, як по­трібно будувати своє майбутнє. За нашими плечами тисячолітній досвід боротьби за­ незалежність. Ми нащадки воїнів, лицарі­в, Героїв.

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода» 

Додати коментар

Захисний код
Оновити