1 лютого під головуванням голови районної ради свободівця Івана Гурмака відбулась чергова вісімнадцята сесія Надвірнянської районної ради сьомого скликання. У роботі сесії взяли участь депутати районної ради від фракції ВО «Свобода» Сергій Штогрин, Андрій Крицький, Володимир Черленюк, Ігор Голіней та Дмитро Гандзюк.

Засідання розпочали із хвилини мовчання в пам’ять про воїнів-крутянців, що героїчно загинули 100-років тому в нерівному бою з московським ворогом на станції Крути, Героїв Небесної Сотні, бійців московсько-української війни та всіх Героїв України, котрі віддали свої життя за свободу та незалежність рідної землі.

Голова районної ради Іван Гурмак з нагоди роковин пам’ятних дат української історії, а саме 99-річчя Дня Соборності України, 100-ліття з дня проголошення незалежності Української Народної Республіки та 100-ліття з нагоди бою під Крутами зазначив, що в ці пам’ятні дні кожен з нас повинен замислитися чи не соромимо ми слави невинно убієнних патріотів України, чи реалізовуємо ті цінності, які століттями відстоюють українці всіх поколінь.

З депутатськими заявами, запитами і зверненнями виступили свободівці Сергій Штогрин та Володимир Черленюк. Зокрема Сергій Штогрин зачитав депутатський запит з приводу необхідності проведення заміни даху Стримбівської ЗОШ І ст. та добудови в цій же школі приміщення комп’ютерного класу. Також свободівець звернувся з проханням виділити кошти для впорядкування могил бійцям сотні Чайки в селі Верхній Майдан. Націоналіст Володимир Черленюк порушив важливе питання щодо своєчасності виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ району, а саме працівникам культури та технічним працівникам.

Голова фракції ВО «Свобода» в Надвірнянській районній раді Сергій Штогрин зачитав звернення депутатів районної ради від політичної партії ВО «Свобода» з приводу ухвалення польським Сеймом пакету законів, що принижують українську національну гідність та передбачають кримінальне переслідування за бандерівську ідеологію.

Текст звернення:

                                                                                                                                       Президенту України

                                                                                                                                       П. О. Порошенку

 

                                                                                                                                        Голові Верховної Ради України

                                                                                                                                        А. В. Парубію

Звернення депутатів районної ради від політичної партії ВО «Свобода»

з приводу ухвалення польським Сеймом пакету законів, що принижують українську національну гідність та передбачають кримінальне переслідування за бандерівську ідеологію.

 

26 січня 2018 року Сейм Республіки Польща ухвалив пакет законів, зокрема зміни до "Закону про Інститут національної пам'яті ‒ Комісію з переслідування злочинів проти польського народу" і деяких інших законів, спрямованих проти України та українців. Всеукраїнське об'єднання "Свобода" засуджує цей ворожий Україні, шкідливий для добросусідських відносин та вигідний Москві політичний акт.

Заборона "бандерівської ідеології" ‒ це не просто дешевий популізм частини польського політикуму. Насправді це заперечення права українців на власну державність і національну гідність. Зокрема, цей пакет законів повторює темники кремлівської пропаганди щодо вигаданих злочинів українських націоналістів. А за спростування цієї брехні передбачає позбавлення волі до трьох років.

У своїй політиці агресивного реваншизму та односторонньої ревізії історії депутати Сейму дійшли до заборони називати польські катівні на кшталт Берези Картузької (де мордували і страчували українців, білорусів, литовців, євреїв та представників інших національностей) "концентраційними таборами". Вони дійшли й того, що територію Галичини називають "Східною Малопольщею" та забороняють згадувати про факти співпраці польського уряду з Третім Рейхом (зокрема, під час розподілу Чехословаччини)! Це ще раз свідчить про цинічні подвійні стандарти польської верхівки.

Такі рішення польського Сейму ‒ це безпрецедентна образа, що відбулася на тлі спроб України відновити добросусідські відносини з Польщею. Бачимо, як союз України та Польщі ‒ ядро Балто-Чорноморської осі ‒ опиняється під загрозою через дії польських прокремлівських політиків та бездіяльність української влади.

Вважаємо ухвалення такого пакету законів прямим втручанням у внутрішні справи України й по суті висуненням територіальних претензій. Для всіх очевидно, що виграє від цього спільний ворог ‒ Московія. В той час, як Україна спливає кров'ю, польські шовіністи підступно б'ють у спину, користуючись тимчасовою слабкістю офіційного Києва. Нагадуємо полякам, що і Небесна Сотня, і тисячі наших героїв, які четвертий рік боронять Українську Державу та жертвують своїми життями в цій боротьбі, ішли і йдуть у бій під бандерівськими гаслами "Слава Україні! ‒ Героям слава!". Саме ці бандерівці стоять в обороні не тільки України, а й Польщі, Європи та всього світу від московської орди. Нинішній польській владі слід пригадати історію: кожен удар у спину українців закінчувався трагічно для самої Польщі.

Але найбільша відповідальність перед Україною і українцями лежить на керівництві нашої держави. Очевидно, що чинна польська влада не сміла б робити таких кроків, якби українські очільники їм не потурали. Бо замість захищати українців, національні інтереси держави, вони плазують перед антиукраїнськими пам'ятниками.

У зв'язку з цим вимагаємо від Президента України Петра Порошенка та Голови Верховної Ради України Андрія Парубія:

- Невідкладно ініціювати та скликати позачергову сесію для адекватної оцінки рішення Сейму Республіки Польща;

- Звільнити міністра закордонних справ Павла Клімкіна за черговий провал вітчизняної дипломатії;

Закликаємо Президента України Петра Порошенка як відповідального за зовнішню політику негайно публічно засудити рішення польського Сейму та повернути звання Героя України Степанові Бандері та Романові Шухевичу, яке відібрав злочинний режим Януковича.

Досить терпіти хронічні провали в зовнішній політиці!

Слава Україні!

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода

Додати коментар

Захисний код
Оновити