Напередодні річниці з дня кривавих лютневих подій Революції Гідності 2014 року у Ланчинській об’єднаній територіальній громаді, що на Надвірнянщині увіковічнили Воїнів Майдану. В день Стрітення Господнього тут відкрили та освятили пам’ятний монумент присвячений героїчному чину Героїв Небесної Сотні.

Церемонія розпочалося із виконання національного гімну України, після чого відбулося зняття полотнища з пам’ятника. Духовенство УГКЦ Зіслання Святого Духа о. Василь Ткачук та УПЦ КП Архистратига Михаїла о. Тарас Щербатюк провели спільну молитву за душами полеглих Героїв України. Присутні пом’янули хвилиною мовчання тих, хто у всі часи боровся і відав своє життя за Україну, тих, хто навіки лишився в Небесній Сотні, і тих хто загинув захищаючи цілісність і державний суверенітет  на Сході України. Від вдячних земляків до підніжжя пам’ятника Героям Небесної сотні лягли квіти.

У заході взяли участь депутат Івано-Франківської обласної ради голова районної організації ВО «Свобода» Михайло Іваночко, депутат районної ради Сергій Штогрин, голова та депутатський корпус Ланчинської ОТГ, представники духовенства та громада селища. 

Про переломні події української історії скульптурна композиція нагадуватиме не одному поколінню українців. Спорудження пам’ятника пройшло етап від задуму до втілення, завдяки ініціатору завідуючій Ланчинської бібліотеки Наталії Яремин та за посильного сприяння депутата Івано-Франківської обласної ради Михайла Іваночка. Після перемоги на конкурсі обласного проекту "Герої серед нас", вже теперішній депутат Ланчинської ОТГ Наталія Яремин залучила скульптора Володимира Довбенюка, який створив макет і вже за 6 місяців на подвір’ї Ланчинської дитячої міської бібліотеки майстерність автора вразила всіх присутніх. Сам пам’ятник висотою в 2 м відобразив весь спектр Революції Гідності. Скульптор відтворив образи Героїв Небесної Сотні, які беззбройно відстоювали Гідність всієї нації і кожного з нас зокрема. По обидва боки на підніжжі монумента викарбувані імена загиблих Героїв Небесної Сотні. На самому ж пам’ятнику проникливі віршовані рядки.

З обласного бюджету на спорудження монумента було виділено 150 тис. гривень. Особисто втілення даного проекту підтримав голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич. За сприяння голови Надвірнянської районної ради Івана Гурмака фінансову частку також вніс районний бюджет в сумі 66 тис. гривень. Із селищного бюджету співфінансування у сумі 15 тис. гривень. 

З нагоди відкриття Пам'ятного монумента Героям Небесної Сотні, до присутніх звернувся куратор його спорудження, один з сотників Майдану, депутат Івано-Франківської обласної ради, голова районної організації ВО «Свобода» Михайло Іваночко:

«Сьогодні, дивлячись на цю пам’ятну скульптуру Героїв Небесної Сотні, пам’ятаймо, що кожен з нас творить історію Української держави. Майдан не завершив свою боротьбу, вона продовжується, бо те, за що стояв кожний свідомий українець, ті цінності та інтереси нації знову нехтуються до того ж вже на міжнародному рівні. Українська дипломатія показала черговий провал у зв’язку з прийняттям Польським Сеймом «антибандерівських законів». З червоно-чорним прапором боротьби українці віками здобували перемоги і в час Революції Гідності тисячі таких стягів майоріли на майдані і зараз на Східному фронті московсько-української війни червоно-чорний поруч синьо-жовтого прапора. Україну захистить тільки українець, тільки українська влада працюватиме на процвітання рідної держави тому пам’ятаймо про це коли знову постане час вибирати наше вище керівництво. Україна для українців, і хай всім народам живеться в нашій державі добре, та українці повинні жити найкраще. Цим і керувались у своїй боротьбі Герої Революції Гідності, які віддали своє життя за краще майбутнє для всіх нас. Слава Україні! Героям Слава!» - наголосив націоналіст.

Сестра загиблого майданівця, уродженця селища Ланчин Василя Шеремети Галина Тимків у своєму виступі подякувала всім причетним до спорудження монумента.

Під керівництвом завідувача Ланчинської бібліотеки Наталії Яремин прозвучали музичні композиції у виконанні Андріани Романюк, Ірини Яремин, Світлани Небелюк та чоловічого ансамблю «Сонет». Також місцева поетеса Марія Яновська зачитала власний вірш «Заповіт Небесної Сотні».

 

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода» 

                                                                                                                           

Додати коментар

Захисний код
Оновити