З ініціативи фракції ВО "Свобода" в Надвірнянській районній раді прийняте рішення про вивішування прапора ОУН на державних установах району.

З метою належного відзначення визначних дат, пов'язаних з подіями національно-визвольної боротьби українського народу, зважаючи на те, що червоно-чорний прапор став символом боротьби за Українську державу, на виконання Указу Президента України від 28.01.2010 року №75/2010 «Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті», керуючись частиною 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рекомендації постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, охорони здоров'я та національно-патріотичного виховання, районна рада вирішила:

 

  1. Затвердити перелік дат, пов'язаних з подіями національно-визвольної боротьби українського народу у ХХ столітті, вшанування пам’яті її Героїв, на відзначення яких поруч з Державним Прапором України слід вивішувати червоно-чорний прапор ОУН (додається).
  2. Рекомендувати органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам і організаціям різних форм власності, а також об’єднанням громадян вивішувати червоно-чорний прапор ОУН на будівлях та спорудах у дні, що припадають на дати, пов'язані із визначними подіями національно-визвольної боротьби українського народу та вшануванням пам'яті її Героїв, згідно з додатком.
  3. На знак вшанування пам'яті Героїв національно-визвольних змагань червоно-чорний прапор ОУН піднімається в траурному оформленні – до верхньої частини древка або флагштока прапора прикріплюється чорна стрічка.

Перелік дат, пов'язаних із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшанування пам’яті її Героїв,  на відзначення яких поруч з Державним Прапором України слід вивішувати червоно – чорний  прапор ОУН

пор.

Дата

Подія

1.       

1 січня

День народження голови Проводу ОУН –   Степана Бандери

2.       

3 лютого

Створення ОУН

3.       

5 березня

Вшанування пам’яті генерал-хорунжого, головнокомандувача УПА Романа Шухевича

4.       

12 березня

Вшанування пам’яті голови ОУН(р) Ярослави Стецько

5.       

17 травня

Вшанування пам’яті полковника УПА, командира 4-ої військової округи "Говерля" Миколи Твердохліба

6.       

21 травня

День пам’яті жертв політичних репресій

7.       

23 травня

День Героїв 

8.       

14 червня

День народження полковника Армії УНР, команданта УВО, першого голови Проводу українських націоналістів Євгена Коновальця

9.       

30 червня

Проголошення Акту відновлення Української держави, день народження генерал-хорунжого, головнокомандувача УПА, голови Секретаріату УГВР Романа Шухевича

10.  

24 серпня

День Незалежності  України

11.  

14 жовтня

День захисника України, день створення УПА

12.  

15 жовтня

Вшанування пам’яті голови Проводу ОУН –   Степана Бандери

13.  

29 січня

Вшанування Героїв Крут

14.  

18-20 лютого

Вшанування Героїв Небесної Сотні та загиблих на Дебальцевському плацдармі

15.  

21 листопада

День Гідності та Свободи

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»

Додати коментар

Захисний код
Оновити