5 березня з нагоди вшанування 68-ої річниці від дня загибелі Головнокомандувача УПА Романа Шухевича надвірнянські свободівці провели у м. Надвірна вже традиційну смолоскипну ходу.

Роман Шухевич загинув в бою із військами НКВД 5 березня 1950 року в містечку Білогорща неподалік міста Львова. Він загинув, але не скорився. Генерал Шухевич - великий воїн нескореної української нації, Герой України.


Передувала заходу поминальна Служба Божа в церкві Воздвиження Чесного Хреста. Після Богослужіння учасники смолоскипного маршу рушили під гасла: «Слава Україні! Героям Слава!», «Україна – понад усе!», «Бандера, Шухевич - Герої України!», «Герої не вмирають! Вмирають вороги!» «Слава нації! Смерть ворогам» до символічної могили «Борцям за волю України» де відбулось народне віче. Участь у заходах взяли депутати обласної, районної та міської рад від ВО «Свобода», голова Надвірнянської районної ради свободівець Іван Гурмак, вояки-ветерани Надвірняського районного братства ОУН-УПА під керівництвом Михайла Юркевича, бійці московсько-української війни, зокрема комбатанського об’єднання «Легіону Свободи», вихованці Прикарпатського військово-спортивного ліцею та Надвірнянської школи-інтернату, представники обласного та районного осередків ВГО «Сокіл», мешканці та гості Надвірнянщини.

Священнослужителі відправили панахиду за всіма загиблими за свободу й незалежність України. Учасники смолоскипного маршу виконали Молитву Українського Націоналіста.

Націоналісти поклали квіти і лампадки до символічної могили та спільно з усіма присутніми хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв України минулого та сьогодення.

«Роман Шухевич – Герой України! І це звання належить йому по праву моральному та історичному. Віримо, що прийде час і пост президента нашої держави обійме справжній українець, націоналіст, який відновить національну справедливість і поверне генералу УПА звання Героя офіційному рівні. Нині на передовій московсько-української війни українські захисники захищають суверенітет і державність України, всі вони єдині у своїх намірах будувати не олігархічну державу, а справжню національну, котра буде служити інтересам української нації, бо саме за мирне і щасливе майбутнє наших дітей гинуть бійці на Східному фронті. Тож не посоромимо слава Героїв України, і будьмо завжди готові стати на захист Української держави.» - звертаючись до присутніх, наголосив депутат Івано-Франківської обласної ради голова РО ВО «Свобода» Михайло Іваночко.

Голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак закликав до єдності в прагненні розбудови національної, самостійної України, такої, якою її хотіли бачити Роман Шухевич, Степан Бандера, Герої небесної Сотні і полеглі воїни московсько-української війни. Свободівець відзначив, що якби зараз на чолі українського війська був такий генерал, як Роман Шухевич, то вже здобута була б перемога над ворогами.

«Роман Шухевич говорив, що приклад героїчної боротьби українського повстанця стане зерном української землі, з якого у майбутньому виросте нова українська генерація, яка довершить те, що не суджено було довершити у роки визвольної боротьби УПА. В протистоянні московському окупанту, бачимо як постають новітні борці Української держави і нехай не бракне нам сили продовжити святу справу Героїв. Слава Україні! Слава Роману Шухевичу!»

У своєму зверненні військовий капелан комбатанського об’єднання «Легіон Свободи» о. Василь Довганюк зазначив, що ми повинні повертатися до вічних українських цінностей, наслідувати наших героїв, тому що проти них ведуть боротьбу - не збройну, а інформаційну. Із нас хочуть витравити нашу пам'ять, пам'ять про наше минуле, зокрема, і про героя Романа Шухевича.

Слова шани генерал-хорунжому УПА висловив голова районного осередку ВГО «Сокіл» друг Андрій.

Пам’ятний захід завершився виконанням Державного Гімну України

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»

Додати коментар

Захисний код
Оновити