23 травня 2018 року в м. Надвірна в сквері Марти та Мирона Свідруків відбулися урочисті заходи, присвячені Дню Героїв України. Спільно з громадою Надвірнянщини віддали шану Героям минувшини та сьогодення надвірнянські свободівці, зокрема голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак, депутати обласної ради Михайло Іваночко та Василь Сенатович, депутати районної та міської рад.

Урочистості з нагоди Дня Героїв розпочалися виконанням державного Гімну та покладанням квітів, вінків до пам'ятника борцям за волю України. Духовенство УГКЦ та УПЦ КП відслужило панахиду та у спільній молитві разом з присутніми пом’янули душі загиблих Героїв, котрі віддали своє життя за незалежність і цілісність Української держави.

Перед присутніми виступив депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко, зазначивши, що Свято Героїв – це перш за все день пам’яті та вшанування всіх Героїв, котрі віддали своє життя за самостійну Соборну Українську державу.

«Історія виникнення Дня Героїв пов’язана з трьома великими ідеологами українського націоналізму: це Микола Міхновський, Симон Петлюра та Євген Коновалець. Саме Микола Міхновський говорив: «Ми повинні взяти силою те, що по праву нам належить і те, що в нас забрали.» День Героїв – це свято тисячі незламних і незнаних нам українців. Сьогодні ми знову стикнулися з тим самим ворогом, що й в минулих століттях наші предки, ми п’ятий рік відстоюємо рідну землю у війні з московією. Маємо розуміти, що українці є господарями на СВОїй Богом ДАній землі, українці потрібні тільки Україні. Нація, яка шанує своїх Героїв приречена перемагати, а ми шануємо, тож переможемо. Слава нації! Смерть ворогам!» - наголосив націоналіст.

Під час заходу бійцям московсько-української війни та воякам ОУН-УПА згідно розпорядження голови районної ради свободівця Івана Гурмака, вручили подяки, спільні грамоти та медаль "За заслуги перед Надвірнянщиною".

Для  гостей та мешканців міста ветеран московсько-української війни голова ГО «Надвірнянське об’єднання воїнів АТО» боєць «легіону Свободи» Олег Туєшин організував виставку військового спорядження, яку використовують у бою з противником. Під час виставки військові продемонстрували спецзасоби активного і пасивного захисту (бронежилет, каска, наколінники, налокітники, різновиди військових ножів), засоби спостереження (бінокль, тепловізор, пристрій нічного бачення, дальномір), військову медичну аптечку, елементи використаних боєприпасів та осколки від різних типів снарядів, ракет та мін.

Напередодні Дня Героїв свободівці відвідали заходи в Ланчинській ОТГ, а також у селі Гвізд Надвірнянського району.

Урочистості в селищі Ланчин розпочалися з панахиди біля могили борцям за суверенну українську державу. Всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих Героїв.

Націоналіст, депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко, виступаючи перед своїми односельчанами, зауважив, що саме від рук московських окупантів століттями гинули і гинуть українські Герої, тому боротьба за Вільну Самостійну Українську державу продовжується, і ця боротьба не на життя, а на смерть.

Пам’ятаючи, шануючи та святкуючи українські свята такі як День Героїв України ми сповняємо заповіти наших предків, наближаємо час перемоги.

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»                                                                                                                       

Додати коментар

Захисний код
Оновити