24 травня, другий рік поспіль в Надвірні з ініціативи свободівки Вікторії Торес відбувся, приурочений Дню Героїв України, літературно-мистецький тематичний захід «Наша земля – наші Герої».

Глядацький зал Кіноклубу «63» був переповнений. Приємно було бачити, що половина глядачів саме учасники московсько-української війни, адже для них й було організовано такого роду культурне дозвілля.

Художній фільм «Кіборги» переглянули на одному диханні, видихаючи емоційно. Хтось частково з воїнів впізнав в головних героях себе, пригадав не так давно покинуті окопи та бліндажі, прокрутив в пам’яті ще й гірші фронтові моменти, бо Донецький аеропорт – це лиш сторінка в книзі Української війни з московією і ми повинні це пам’ятати. Не виривати з пам’яті Героїчну оборону Луганського аеропорту, водночас трагічне Дебальцево і жорстокий Ілловайський котел…Савур-могилу та оборону Маріуполя. У голові кожного українця слова Попасна, Піски, Щастя, Кримське, Мар’їнка асоціюватимуться з війною…втратами... несправедливістю і водночас з мужністю, незламністю, Героїзмом і щирим патріотизмом на перший погляд звичайних, хоча насправді НАДзвичайних УКРАЇНЦІВ!

Націоналістична поезія від учасника літературного проекту «Дух Нації» з Прикарпаття Ігоря Бойчука створила неабияку атмосферу патріотизму. Зосереджено вслухаючись в кожне слово поета-націоналіста, чергові віршовані рядки завершувалися гучними оплесками. У рамках тематичного вечора Ігор Бойчук презентував свою третю збірку націоналістичної поезії "Умившись кров'.ю ворогів".

Майстерне виконання музичних композицій бардом-музикантом з Івано-Франківська Андрієм Мавриком емоційно забарвило захід, а на завершення всі присутні виконали невмирущу пісню Володимира Івасюка «Червона рута».

Також була розгорнута невеличка «Фронтова фотовиставка». Завершилося літературно-мистецьке дозвілля виконанням Державного Гімну України.

Особисто сприяв в реалізації даного заходу депутат Івано-Франківської обласної ради, голова Надвірнянської РО ВО «Свобода» Михайло Іваночко. Опісля, свободівець подякував всім присутнім за те, що завітали на тематичний вечір «Наша земля – наші герої!» і наголосив, що вкотре перед українською нацією вкотре постає завдання перемогти у боротьбі за Соборну Самостійну Українську державу, на прикладі героїчного чину Героїв минулого і вже Героїв сьогодення повинні гартувати дух.

Депутат обласної ради волонтер Василь Сенатович закликав бійців московсько-української війни до спілкування, свободівець наголосив, що необхідно позбуватися того комплексу комунізму буцімто про війну не говорять, адже про війну необхідно розповідати і саме тим людям, які брали участь у бойових діях.

Загалом літературно-митецький захід «Наша земля – наші Герої!» пройшов у дусі націоналізму і не залишив нікого байдужим.

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»                                                                                                                           

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити