17 червня на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей на Яблуницькому перевалі відбулося народне поминальне віче з нагоди 79-ї річниці від дня славного бою навесні 1939 року коли воїни Карпатської Січі боронили Карпатську Україну від угорських військ.

Традиційно не оминули згадку про цю героїчну подію націоналісти Прикарпаття та Закарпаття. Участь у заходах взяли командир вже новітніх «січовиків» комбатанського об’єднання «Легіон Свободи» Олег Куцин, депутат Івано-Франківської обласної ради голова Надвірнянської РО ВО «Свобода» Михайло Іваночко, депутат Івано-Франківської обласної ради, боєць добровольчого батальйону «Карпатська Січ», волонтер Василь Сенатович, депутат районної ради Ігор Голіней, депутат міської ради, голова ГО «Надвірнянське районне об’єднання учасників АТО», боєць «Легіону Свободи» Олег Туєшин та активісти Надвірнянської районної і Яремчанської міської організації ВО «Свобода.

«Воїни Карпатської Січі є нашою гордістю! Їхній чин передався поколінню Героїв сьогодення. Мені випала честь бути у військовому підрозділі, який в основу взяв приклад Січовиків Закарпаття. Війна продовжується, але я впевнений в цілковитій перемозі нашого війська, я свято в це вірю, бо сьогодні всі українці єдині в боротьбі за самостійну й могутню державу. Готові не тільки боротися і перемагати, а й будувати Україну за заповітом наших предків. Слава Україні! Слава Героям Карпатської Січі!» - відзначив бойовий командир Олег Куцин.

Звертаючись до присутніх депутат Івано-Франківської обласної ради голова Надвірнянської РО ВО «Свобода» Михайло Іваночко наголосив, що нація, котра пам’ятає своїх Героїв, свій славний рід та історію, в будь-якій боротьбі виходитиме переможцем.

«Сьогодні ми перейшли у нову фазу боротьби за Українську державу з московським окупантом на зовнішньому фронті та з неукраїнською владою на внутрішньому фронті. П’ять років неоголошеної війни на сході показали хто друг, а хто ворог. Однак як би не точили зуби «дружні сусіди», як би не намагалися роз’єднати націю зсередини, Україна - завжди була, є і буде, бо є ті, хто готові віддати за рідну землю свої життя. Будьмо. Друзі, єдиним кулаком і пам’ятаймо, що Україна для українців! Слава Нації! Смерть ворогам!»

Слава Героям Карпатської України, відомим і безіменним. Їх кров пролилась недаремно, вона пульсує в  жилах нинішніх поколінь українців, дає сили на нові перемоги, віру і бажання будувати Єдину Самостійну Соборну Українську державу.

Урочисте віче завершилося спільним виконанням Державного Славню.

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»                                                                                                                                 

Додати коментар

Захисний код
Оновити