Україна – держава нескорених, держава, яка 30 червня відзначила 77 річницю від дня проголошення Акту відновлення Української держави та 111 річницю з дня народження легендарного генерала УПА Романа Шухевича.

Урочистий захід зібрав зал глядачів і вкотре продемонстрував, що українці небайдужі до своєї історії та пишаються Героями нації. Відкрили концертну програму народний вокальний ансамбль «Черлені пацьорки», керівник заслужений працівник культури України, свободівець Володимир Черленюк, акапельним майстерним виконанням гімну ОУН «Зродились ми великої години…». Благословив дійство військовий капелан комбатанського об’єднання «Легіон Свободи» о. Василь Довганюк. Хвилиною мовчання всі присутні вшанували полеглих борців за свободу і незалежність України. Інформаційну довідку про події 1941 року та цікаві факти про постать генерала Шухевича розповів присутнім історик, свободівець Євген Луців.

Творча група талановитої молоді Надвірнянщини під керівництвом свободівки Вікторії Торес презентували вражаючу музичну програму. Реп-постановку вірша «Любіть Україну» Володимира Сосюри зачитали дует «128 ударів в хвилину». Зал вслухався в кожне слово поета-націоналіста, яке отримало нове життя в музичній інтерпретації, бо за «мову солов’їну» вже варто любити свою Україну!

Виконання композиції «Ой у лузі червона калина» в музичній обробці рок-гурту «кРок»  емоційно забарвило захід. Також молоді музиканти окрім виконання кавер-версій на пісні відомих гуртів «Тінь Сонця», «Антитіла», «Фліт», вперше презентували свою авторську пісню «Туман».

З визначними історичними подіями привітали депутати Івано-Франківської обласної ради свободівці Михайло Іваночко та Василь Сенатович, голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак, міський голова Зіновій Андрійович.

Зокрема голова РО ВО «Свобода» Михайло Іваночко відзначив важливість вшанування таких національних дат на державному рівні адже, українська державність сягає століття, і Україна як держава зародилася далеко ще в час Київської Русі і є правонаступницею Української Народної Республіки. Також націоналіст подякував молоді за активну участь та націоналістичну позицію.

Своє захоплення музичним виконанням учасників концерту висловив голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак і наголосив, що саме за такими свідомими українцями культурне майбутнє України. Генрал Роман Шухевич бу всебічно розвиненим та освіченим українцем, який військовою звитягою прославив Україну, але кожний з нас у своєму руслі повинен змагати до поширення сили, слави, і багатства української землі.

Особливо привітав із святом волонтер Василь Сенатович. Свободівець зачитав власний націоналістичний вірш, в якому закликав до боротьби і наголосив, що Україна потрібна українцям, а не «зайдам».

Після урочистої концертної програми, глядачі переглянули український історичний фільм заснований на реальних подіях «Червоний».

На завершення, близько півночі на майдані Шевченка сокільці Надвірнянщини запалили «свічки пам’яті» та під голос побратима Мирослава Мисли зачитали молитву українського націоналіста в честь командира, Генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича. Герої не вмирають! Вмирають вороги!

 

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода»

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити